Uniwersytet Śląski ma własny kanał na YouTube

Uniwersytet Śląski ma własny kanał na YouTube
Źródło zdjęć: © YouTube.com

09.08.2011 13:43, aktual.: 09.08.2011 13:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Uniwersytet Śląski jako pierwsza polska uczelnia został zakwalifikowany do grupy kanałów edukacyjnych platformy YouTube. Uczelnia opublikowała już prawie 40 filmów edukacyjnych, wywiadów i relacji z uroczystości. Wkrótce ma ich być więcej

Specjalny serwis YouTube Edu oferuje materiały dydaktyczne i kursy online wielu uczelni, w tym tak prestiżowych, jak Massachusetts Institute of Technology czy Yale University.

"Stawiamy na internet, multimedialność. Aby dotrzeć do użytkowników nowych technologii, jesteśmy na Facebooku, Twitterze, Blipie i teraz - jako pierwsza polska uczelnia - także na platformie edukacyjnej YouTube" - powiedziała we wtorek PAP Lucyna Sadzikowska, która kieruje Dziełem Informacji i Promocji Uniwersytetu Śląskiego.

Na razie uczelnia opublikowała na YouTube kilkadziesiąt filmów edukacyjnych z zakresu: chemii (np. spektrometria fluorescencji rentgenowskiej z dyspersją energii), fizyki (elektrostatyka, ciśnienie, doświadczenia z ciekłym azotem, drgania i fale), matematyki (zmienna losowa, pojęcie prawdopodobieństwa, funkcja wykładnicza i logarytmiczna) i krystalografii (otrzymywanie kryształów jodu przez sublimację).

Poza materiałami dydaktycznymi na kanale można obejrzeć wywiady z naukowcami, relacje z seminariów i uczelnianych uroczystości, jak niedawne przekazanie gmachu Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej.

Jak podają przedstawiciele uczelni, filmów wkrótce będzie więcej. Część z nich czeka tylko na końcową obróbkę.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także