Uniwersytet Śląski ma własny kanał na YouTube

Uniwersytet Śląski ma własny kanał na YouTube

Uniwersytet Śląski ma własny kanał na YouTube
Źródło zdjęć: © YouTube.com
09.08.2011 13:43, aktualizacja: 09.08.2011 13:54

Uniwersytet Śląski jako pierwsza polska uczelnia został zakwalifikowany do grupy kanałów edukacyjnych platformy YouTube. Uczelnia opublikowała już prawie 40 filmów edukacyjnych, wywiadów i relacji z uroczystości. Wkrótce ma ich być więcej

Specjalny serwis YouTube Edu oferuje materiały dydaktyczne i kursy online wielu uczelni, w tym tak prestiżowych, jak Massachusetts Institute of Technology czy Yale University.

"Stawiamy na internet, multimedialność. Aby dotrzeć do użytkowników nowych technologii, jesteśmy na Facebooku, Twitterze, Blipie i teraz - jako pierwsza polska uczelnia - także na platformie edukacyjnej YouTube" - powiedziała we wtorek PAP Lucyna Sadzikowska, która kieruje Dziełem Informacji i Promocji Uniwersytetu Śląskiego.

Na razie uczelnia opublikowała na YouTube kilkadziesiąt filmów edukacyjnych z zakresu: chemii (np. spektrometria fluorescencji rentgenowskiej z dyspersją energii), fizyki (elektrostatyka, ciśnienie, doświadczenia z ciekłym azotem, drgania i fale), matematyki (zmienna losowa, pojęcie prawdopodobieństwa, funkcja wykładnicza i logarytmiczna) i krystalografii (otrzymywanie kryształów jodu przez sublimację).

Poza materiałami dydaktycznymi na kanale można obejrzeć wywiady z naukowcami, relacje z seminariów i uczelnianych uroczystości, jak niedawne przekazanie gmachu Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej.

Jak podają przedstawiciele uczelni, filmów wkrótce będzie więcej. Część z nich czeka tylko na końcową obróbkę.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)