Ultradźwięk, OCR i NFC - pomysły Samsunga na ułatwienie życia niewidomym

Ultradźwięk, OCR i NFC - pomysły Samsunga na ułatwienie życia niewidomym17.03.2014 16:00

Powiedzieć, że pomysłowość producentów akcesoriów komórkowych nie zna granic, to tak jak powiedzieć, że Ziemia jest okrągła. Kiedy wydawać by się mogło, że widzieliśmy już wszystko - i tak potrafią nas zaskoczyć. Tak jak Samsung, który postanowił zamienić swojego smartfona w urządzenie do echolokacji.

Nie chodzi jednak o to, że Koreańczycy nagle postanowili zacząć naśladować nietoperze. Obudowa Ultrasonic Cover, o której mowa, jest jednym z trzech nowych gadżetów, które opracowane zostały przez Samsunga po to, by ułatwić życie osobom niewidomym i niedowidzącym. Jak sama nazwa wskazuje, Ultrasonic Cover emituje ultradźwięki, dzięki którym urządzenie jest w stanie orientować się w otoczeniu i w promieniu dwóch metrów od użytkownika ostrzegać go przed przeszkodami za pomocą wibracji lub wskazówek głosowych.

Kolejne dwa akcesoria to Optical Scan oraz Voice Label. Pierwsze z nich rozpoznaje tekst znajdujący się przed nim i czyta go na głos, podczas gdy drugie zamienia smartfona w inteligentny dyktafon zapamiętujący notatki i opisy, które są odtwarzane w momencie gdy urządzenie zostanie zbliżone do skojarzonych z nimi tagów NFC.

Wszystkie trzy gadżety przystosowane są do współpracy ze smartfonem Galaxy Core Advance, ale Samsung planuje w przyszłości przystosować te akcesoria również do innych urządzeń z serii Galaxy.

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)