UKE: wciąż brak porozumienia z TP w sprawie stawek i inwestycji

UKE: wciąż brak porozumienia z TP w sprawie stawek i inwestycji

UKE: wciąż brak porozumienia z TP w sprawie stawek i inwestycji
Źródło zdjęć: © UKE
22.09.2009 20:38, aktualizacja: 23.09.2009 08:21

Nie udało się jeszcze uzgodnić z TP poziomu inwestycji w infrastrukturę telekomunikacyjną oraz stawek hurtowych - poinformowała PAP Anna Streżyńska, prezes UKE. Tymczasem Maciej Witucki, prezes TP mówi, że porozumienie już jest.

Według Wituckiego obecnie trwają prace nad aspektami prawnymi porozumienia, sama zaś zgoda między TP a UKE została już osiągnięta. Innego zdania jest jednak Streżyńska.

Problemem jest przepustowość łączy - na świecie budowana jest infrastruktura o przepustowości nawet 100 Mb/s, tymczasem TP proponuje nam 2 Mb/s. Celem porozumienia z TP jest przyłączenie 1 mln osób do przewodowego Internetu o dobrej przepustowości, który ma zagwarantować coś więcej niż tylko obsługę poczty email i Gadu-Gadu.

W ramach negocjacji Streżyńska zaoferowała, że jeśli TP będzie inwestować, to UKE nie obniży stawek, które płaci konkurencja za dostęp do infrastruktury TP (WLR, BSA i LLU).

Telekomunikacja Polska w ciągu 2,5 - 3 lat chce zainwestować do 3 mld zł w budowę infrastruktury telekomunikacyjnej. Dzięki inwestycjom powstanie 440 tys. nowych linii telefonicznych, a 560 tys. zostanie przebudowanych, aby mogły świadczyć usługi szerokopasmowego Internetu.

Teraz pozostaje pytanie jak bardzo "szeroko-pasmowy" ten Internet będzie.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)