UKE: internet od TP jest bezpieczny

UKE: internet od TP jest bezpieczny

26.01.2010 09:28, aktual.: 26.01.2010 12:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Telekomunikacja Polska otrzymała certyfikat UKE potwierdzający, że zapewnia użytkownikom swoich usług internetowych, zwłaszcza dzieciom i młodzieży, najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Certyfikat „bezpieczny internet”. UKE przyznaje firmom, które m.in. prowadzą działania edukacyjne, udostępniają informacje na temat bezpiecznego korzystania z Internetu a także narzędzia zabezpieczające komputery oraz ograniczające dzieciom i młodzieży dostęp do nieodpowiednich dla nich treści.

TP spełnia wszystkie stawiane przez regulatora wymagania. Klienci neostrady korzystający z umów na czas określony dostają bez dodatkowych opłat jeden z „pakietów bezpieczeństwa”. To oprogramowanie, które chroni komputer przed spamem, wirusami, atakami i oferuje też bardziej zaawansowane zabezpieczenia, takie jak nadzór rodzicielski lub ochrona domowej sieci komputerowej.

Obraz

Grupa TP prowadzi też szereg działań edukacyjnych, które zwiększają świadomość niebezpieczeństw wynikających z dostępu do Sieci i uczą, jak można ich unikać. Dzięki współpracy z Fundacją Dzieci Niczyje powstał serwis sieciaki.pl, organizowane są letnie pikniki edukacyjne „sieciaki na wakacjach”, działa specjalna linia –. helpline - dla wszystkich młodych ludzi, których spotkało w sieci coś niepokojącego.

Pracownicy TP i Orange jako wolontariusze prowadzą zajęcia w szkołach –. skorzystało z nich już około 4000 uczniów. Ze strony www.bezpiecznemedia.tp.pl można pobrać praktyczny poradnik dla rodziców, który w przystępny sposób mówi o zagrożeniach związanych z niekontrolowanym dostępem dzieci do Internetu (a także telefonu czy telewizji) i pokazuje, jak skutecznie chronić najmłodszych oraz gdzie w razie potrzeby szukać pomocy.

Ponadto, wspólnie z Fundacją Kidprotect.pl prowadzimy program edukacyjny „Szkoła Bezpiecznego Internetu”, w ramach którego szkoły mogą ubiegać się o certyfikat potwierdzający, że odpowiednio dbają o bezpieczeństwo uczniów w Internecie. Grupa TP zainicjowała też "Porozumienie na rzecz bezpieczeństwa dzieci w Internecie", które podpisało do tej pory 2. sygnatariuszy: dostawców Internetu, portali internetowych oraz organizacji pozarządowych.

Więcej informacji na: www.blog.tp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)