Ukazał się Thunderbird 3 Beta

Ukazał się Thunderbird 3 Beta
Źródło zdjęć: © mozilla

22.07.2009 16:17, aktual.: 23.07.2009 10:25

Niespełna pięć miesięcy po opublikowaniu drugiej wersji beta programu Thunderbird 3.0 ukazało się właśnie jego trzecie testowe wydanie. Klient poczty Fundacji Mozilla dla systemów Windows, Mac OS X i Linuksa jest przygotowany także w języku polskim

Jak zawsze przy okazji publikacji jeszcze niegotowego oprogramowania jego twórcy ostrzegają w dokumencie Release Notes, że wersja beta jest przeznaczona tylko do celów testowych.

Twórcy informują, że w porównaniu z poprzednią betą wprowadzono 50. zmian. Podkreślają oni ulepszenia w wyświetlaniu treści i obsłudze e-maili w kartach, jak również możliwość gromadzenia wiadomości z różnych kont w tak zwanym inteligentnym folderze (smart folder) oraz lepszą integrację z usługą Gmail firmy Google.

Jak podaje (pracujący już nad czwartą betą) programista Dan Mosedale, trzecie wydanie przedwstępne zawiera nowego asystenta konfiguracji kont pocztowych. Uwzględniana jest przy tym część domenowa adresu e-mailowego, która jest przesyłana do serwisu mozillamessaging.com, co pozwala uzyskać szczegółowe informacje na temat sposobu, w jaki powinno zostać skonfigurowane konto u konkretnego usługodawcy. Mosedale zapewnia, że ze względu na fakt, iż na serwery Mozilli transmitowana jest jedynie nazwa domeny, nie trzeba się martwić o prywatność.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)