Ukazał się Mac OS X 10.6.4

Ukazał się Mac OS X 10.6.4

Ukazał się Mac OS X 10.6.4
Źródło zdjęć: © Apple.com
16.06.2010 15:56, aktualizacja: 16.06.2010 16:37

Apple opublikował aktualizację Mac OS-a X w wersji 10.6.4, która ma poprawiać stabilność, kompatybilność i bezpieczeństwo systemu.

Problemy

Producent usunął między innymi 2. luk w zabezpieczeniach w programach i funkcjach systemu, spośród których kilka można było wykorzystać do przejęcia kontroli nad komputerem. Wystarczyły do tego odwiedziny na odpowiednio spreparowanej stronie WWW.

Obraz
© (fot. Apple)

Luki w zabezpieczeniach łatane przez aktualizację znajdują się np. w usłudze drukowania CUPS, podsystemie ImageIO, Kerberosie, kliencie iChat i w serwerze Samba.

Poza tym aktualizacja zawiera także wtyczkę Flash Player 10.0.45.2. która naprawia dwie usterki. Obecnie jednak najnowsza wersja Flasha ma numer 10.1 – wyeliminowano w niej 32 błędy w zabezpieczeniach. Najwyraźniej Apple'owi nie udało się włączyć tej wersji do aktualizacji. Jeśli ktoś już wcześniej zainstalował najnowszy wariant wtyczki, po aktualizacji powinien sprawdzić, czy nie została ona nadpisana – coś takiego nie powinno się jednak zdarzać.

Aktualizacja zawiera też przeglądarkę Safari 5 i usuwa między innymi problemy z odłączaniem klawiatury albo trackpada, błędy przy kopiowaniu, przemianowywaniu albo usuwaniu plików z serwerów plików SMB, problemy z odtwarzaniem w DVD Playerze, a także różnice w głośności głośników i kłopoty pojawiające się przy uśpieniu monitora w MacBookach Pro.

Poza tym połączenia VPN mają od teraz pracować bardziej stabilnie, a przy używaniu urządzeń audio z interfejsami FireWire innych producentów nie będą już występowały zakłócenia.

Pełną listę zmian można znaleźć w Sieci na stronach producenta.

Rozwiązanie

Instalacja uaktualnienia eliminuje opisywane problemy.

Paczki z aktualizacjami, które można pobrać, zależą od platformy i systemu wyjściowego. Liczą od 222 MB do 1 GB. Dodatkowo Apple opublikował aktualizację bezpieczeństwa 2010-004 dla Mac OS-a X 10.5.8, która również naprawia wiele luk w zabezpieczeniach.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)