Uber to nie tylko przejazdy. Wyjaśniamy, jak działa Uber Eats

Uber to nie tylko przejazdy. Wyjaśniamy, jak działa Uber Eats

Uber to nie tylko przejazdy. Wyjaśniamy, jak działa Uber Eats
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
27.02.2019 15:17, aktualizacja: 27.02.2019 15:29

Uber to już w Polsce marka rozpoznawalna i kontrowersyjna - ze względu na konflikt z taksówkarzami. Ale Uber to nie tylko aplikacja do przejazdów. Za sprawą Uber Eats zamówimy też jedzenie. Jak działa Uber Eats?

Uber Eats zaczynał w lutym 2017 roku w Warszawie. Dzisiaj, oprócz mieszkańców stolicy, z platformy Uber Eats mogą korzystać także użytkownicy z innych polskich miast: Krakowa, Poznania, Wrocławia oraz Trójmiasta.

Jak działa Uber Eats?

Uber Eats to konkurencja dla takich aplikacji jak Pizzaportal.pl, pyszne.pl czy glodny.pl. Wymienione usługi pozwalają nam zamówić jedzenie, które dostarczają pracownicy restauracji. W Uber Eats jedzenie przywozi nam dostawca pracujący dla Uber Eats. Co ważne, dzięki temu usługa trafiła do lokali, które nigdy wcześniej dostawy jedzenia nie oferowały.

Aby zamówić jedzenie, należy pobrać aplikację Uber Eats, wybrać restaurację i zamówić jedzenie. Będzie ono opłacone z tego samego konta, z którego zamawiamy przejazdy. Całe zamówienie pobierana jest z karty płatniczej, dlatego najpierw trzeba ją podpiąć do aplikacji.

Uber Eats: zalety

Uber Eats dostarczany jest przez kurierów - każdy może nim zostać, aby rozwozić jedzenie rowerem, skuterem bądź autem. Podobnie jak w przypadku pojazdów zamawianych przy pomocy Ubera, tak też tutaj możemy śledzić na aplikacji trasę przejazdu dostawcy. Dzięki temu wiemy, gdzie się znajduje i jak daleko jest od naszej lokacji.

Uber Eats: w Polsce usługa działa już 2 lata

W lutym 2019 roku Uber Eats obchodziło drugie urodziny. Z tej okazji autorzy usługi podzielili się statystykami na jej temat.

● 534 – tyle zamówień złożył w ciągu minionego roku najbardziej wygłodniały użytkownik Uber Eats w Polsce
● 70 – z tylu dań składało się jednorazowe zlecenie
● 54 – tyle posiłków zamówili jednorazowo dwaj miłośnicy McDonald’s z Poznania i Warszawy (2 różne zlecenia),
● Pad Thai, wegański kebab oraz burgery – oto 3 najchętniej zamawiane dania w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu i Trójmieście,
● 2,4 – tyle średnio dań dowozi dostawca Uber Eats w swojej torbie w ramach jednego zamówienia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)