Uber i NASA łączą siły. W planach wielki projekt

Uber i NASA łączą siły. W planach wielki projekt

Uber i NASA łączą siły. W planach wielki projekt
Źródło zdjęć: © Uber
Grzegorz Burtan
09.11.2017 14:48, aktualizacja: 09.11.2017 14:59

Uber podpisał umowę z NASA. Czego dotyczy? Transportu powietrznego rzecz jasna.

Porozumienie dotyczy opracowywania koncepcji Zarządzania Ruchem Bezzałogowym oraz Bezzałogowych Systemów Powietrznych. Mają one umożliwić bezpieczny i efektywny ruch małych pojazdów latających. Współpraca z NASA ma pomóc w uruchomieniu pilotażowych projektów transportu powietrznego w wybranych miastach USA przed 2020 rokiem. To pierwsze porozumienie Ubera z agencją federalną w obszarze miejskiego transportu powietrznego.

Jeff Holden, Chief Product Officer Ubera zwrócił uwagę na rosnące zainteresowanie wykorzystaniem transportu powietrznego w miasta. Przypomniał również, że w czasie akcji UberHELIKOPTER w Polsce usługę próbowano zamówić ponad 90 tysięcy razy.

– Podpisane porozumienie daje podstawy dla dalszej współpracy Ubera i NASA w celu stworzenia technologii zarządzania ruchem powietrznym nowej generacji. UberAIR będzie wykonywał więcej lotów nad miastami, niż było to możliwe kiedykolwiek wcześniej – powiedział podczas konferencji Web Summit w Lizbonie. – Realizacja tego zadania w bezpieczny i efektywny sposób będzie wymagała fundamentalnych zmian w technologii zarządzania ruchem powietrznym. Połączenie kompetencji Ubera w zakresie inżynierii programistycznej z liczącymi dekady doświadczeniem NASA w obszarze podróży powietrznej jest kluczowym krokiem dla programu Uber Elevate – dodał.

Uber ogłosił również, że Los Angeles będzie drugim, obok Dallas, amerykańskim miastem, w którym usługa UberAIR wystartuje przed 2020. Nowa usługa może zmniejszyć natężenie ruchu naziemnego i zaoferować pasażerom możliwość sprawniejszego przemieszczania się pomiędzy odległymi zakątkami miasta.

Oba ogłoszenia są częścią szerszego programu Uber Elevate. W jego ramach w szeregu miast na całym świecie mają zostać uruchomione sieci małych, elektrycznych pojazdów latających z możliwością pionowego startu i lądowania.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)