Tylko 10% Internautów latem obijało się w domu

Tylko 10% Internautów latem obijało się w domu
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

17.08.2009 09:30, aktual.: 17.08.2009 10:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Latem ponad połowa internautów samodzielnie organizuje wakacyjne wyjazdy, bierze udział w plenerowych imprezach organizowanych w miejscu zamieszkania, a wśród zmian wprowadzanych do codziennego trybu życia wymieniane są najczęściej grillowanie oraz spędzanie czasu poza domem i szukanie kontaktu z naturą. PBI opublikowało wyniki sondażu przeprowadzonego wśród użytkowników sieci w wieku 18-54

Latem ponad połowa internautów samodzielnie organizuje wakacyjne wyjazdy, bierze udział w plenerowych imprezach organizowanych w miejscu zamieszkania, a wśród zmian wprowadzanych do codziennego trybu życia wymieniane są najczęściej grillowanie oraz spędzanie czasu poza domem i szukanie kontaktu z naturą. PBI opublikowało wyniki sondażu przeprowadzonego wśród użytkowników sieci w wieku 18-54 lat.

Zdecydowana większość internautów, którzy wzięli udział w sondażu przeprowadzonym przez PBI na próbie użytkowników sieci w wieku 18-5. lat, wyjechało lub planuje wyjechać (88% wskazań) podczas tegorocznych wakacji. Najwięcej osób samodzielnie organizuje wyjazd turystyczny (57%), weekendowe wypady za miasto oraz wyjazdy na kilka dni do znajomych lub rodziny deklaruje niemal po 30% respondentów, a stosunkowo mało (12%) użytkowników sieci wybiera wakacje z biurem podróży.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

Dla internautów, którzy nigdzie nie wyjeżdżają podczas tegorocznych wakacji (12%) największym problemem utrudniającym zorganizowanie wyjazdu wypoczynkowego jest brak pieniędzy (62%), a dla nieco więcej niż co trzeciej osoby brak czasu (37%). 34. badanych pełni w wakacje obowiązki zawodowe, a co piąty nie odczuwa potrzeby wyjazdu i odpoczynku. Niemal tyle samo (18%) deklaruje podjęcie latem pracy zarobkowej.

W okresie wakacji sporym zainteresowaniem cieszą się imprezy organizowane w miejscu zamieszkania. Aktywny udział w takich atrakcjach zadeklarowało 52. ankietowanych, a 39% uzależnia swój udział od rodzaju imprez. Największą popularnością cieszą się koncerty muzyczne, imprezy na świeżym powietrzu (np. pikniki rodzinne) oraz targi lub jarmarki. Inne chętnie wybierane imprezy to wydarzenia sportowe oraz festiwale filmowe i teatralne.

PBI spytało również o to, jak internauci, pomijając wyjazdy, spędzają wolne chwile latem. Niemal połowa ankietowanych uznała, że najbardziej lubi spacerować. Po sieci surfuje 41. respondentów, ze znajomymi spotyka się 37% badanych, a niemal co trzeci internauta czyta latem książki. Opalanie oraz uprawianie sportu to odpowiedzi, na które wskazało po 26%. Niemal co piąty respondent wypoczywa na działce lub bierze udział w imprezach plenerowych. "Nicnierobienie" wybiera nieco więcej niż co dziesiąty zbadany internauta.

Co ciekawe do zmian, które wzbogacają codzienne życie internautów podczas wakacji najczęściej zalicza się grillowanie (52. wskazań) oraz urządzanie w plenerze spotkania ze znajomymi (49%) i spędzanie więcej czasu poza domem (47%), szukając kontaktu z naturą (46%). Aktywne weekendy preferuje 35% ankietowanych. Zaległości w czytaniu nadrabia 23% badanych. Tyle samo przechodzi na dietę, ale tylko 4% zapisuje się na zajęcia fitness lub uczęszcza na siłownię. Co dziesiąty badany wprowadza latem zmiany w swoim wyglądzie. Respondenci zmieniają fryzury, a także robią tatuaże oraz decydują się na kolczyki. Jedynie 8% ankietowanych nie wprowadza w okresie wakacyjnym żadnych zmian do swojego życia.
Źródło: PBI

Źródło artykułu:internetstandard.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)