Ty też nosisz ze sobą smartfona do pracy?
Młodzi specjaliści w wieku 22-29 lat należący do pokolenia Milenium polegają na swoich własnych urządzeniach nie tylko w życiu prywatnym, ale również w pracy - wynika z raportu firmy Ericsson.
Smartfony są urządzeniami prywatnymi, które młodzi specjaliści najchętniej biorą do pracy. Aż 88 proc. z nich zabiera ze sobą prywatny smartfon do pracy. W przypadku laptopów robi tak 23 proc., a tabletów - 25 proc. badanych. W przeciwnym kierunku urządzenia wędrują jeszcze częściej. Regularnie do domu służbowe smartfony zabiera 95 proc. badanych. Rzadziej korzystają oni w domu ze służbowych laptopów (55 proc.) i tabletów (25 proc.).
Spośród osób, które przynoszą do pracy własne urządzenia, ponad jedna trzecia korzysta z nich wyłącznie do celów prywatnych. Jako główny powód badani podawali strach przed pracodawcami wtrącającymi się w ich życie osobiste. Podczas korzystania ze służbowych urządzeń takie zagrożenie wzrasta.
Z badania Ericsson ConsumerLab wynika, że prywatne urządzenia w większości wykorzystywane są do celów służbowych, tj. mailowanie (47 proc.), SMS-owanie (36 proc.) i wykonywanie połączeń głosowych (39 proc.). Z drugiej strony, prawie połowa badanych (49 proc.) wykorzystuje prywatne urządzenia w pracy do korzystania z sieci społecznościowych.
- proc. przedstawicieli pokolenia Milenium ma tylko jeden telefon, który służy zarówno do spraw służbowych, jak i prywatnych. Spośród wszystkich badanych aż 45 proc. osób opłaca wydatki związane z telefonią w celach służbowych.