Twój smartfon wydaje się działać za wolno? Jest na to kilka sposobów

Twój smartfon wydaje się działać za wolno? Jest na to kilka sposobów

Twój smartfon wydaje się działać za wolno? Jest na to kilka sposobów
Źródło zdjęć: © East News | Piotr Kamionka
Arkadiusz Stando
19.12.2017 10:43

Często użytkownicy smartfonów błędnie interpretują powolne działanie urządzenia. Szczególnie jeśli mają je kilka lat. To, że telefon jest starszy, niekoniecznie jest powodem jego gorszego działania.

Wiek telefonu może wpływać na jakość jego działania, ale nie zawsze jest to głównym powodem. Fakt jest taki, że spowolnienie urządzenia może być spowodowane całym szeregiem różnych czynników. Jest kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę.

Jednym z najczęstszych powodów spowolnienia telefonu jest zbyt mała ilość wolnej pamięci. Sprawdź, czy nie masz nadmiaru zdjęć, nagrań czy zbędnych plików instalacyjnych.

Przestarzałe oprogramowanie może również spowalniać pracę systemu. Jednak tutaj bywa różnie. Jeśli telefon jest starszej daty i ma słabsze parametry, lepiej pozostawić starszą wersję systemu. Nowsza może go za bardzo obciążyć.

Nie zapominaj, żeby od czasu do czasu wyłączyć i włączyć telefon. To najlepszy sposób na zakończenie działania aplikacji w tle i ustabilizowanie działania systemu. Warto również czasem usunąć pliki cookies oraz pliki tymczasowe aplikacji. Natomiast nie polecamy korzystania z dodatkowych aplikacji, które zrobią to za was.

Warto wyłączać usługi lokalizacji, Wi-Fi oraz internet korzystający z sieci komórkowej, kiedy z nich nie korzystamy. Potrafią bardzo obciążać działanie systemu oraz pożerają baterię.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)