Turcja zniosła zakaz korzystania z YouTube

Turcja zniosła zakaz korzystania z YouTube

Turcja zniosła zakaz korzystania z YouTube
Źródło zdjęć: © YouTube.com
02.11.2010 10:45

Turcja zniosła zakaz korzystania z internetowego serwisu YouTube, po tym jak usunięto z niego materiał uznany za obrażający pamięć pierwszego prezydenta Turcji Mustafy Kemala Ataturka

Turcja zniosła zakaz korzystania z internetowego serwisu YouTube, po tym jak usunięto z niego materiał uznany za obrażający pamięć pierwszego prezydenta Turcji Mustafy Kemala Ataturka - poinformowała w sobotę turecka państwowa agencja Anatolia.

Serwis YouTube był w Turcji zablokowany od maja 200. roku. Decyzja o jego zamknięciu była krytykowana nawet przez tureckiego prezydenta Abdullaha Gula, który potępiał tę blokadę na swoich stronach w internetowym serwisie społecznościowym Twitter.

Prawo tureckie uznaje obrazę narodu tureckiego i instytucji państwa za wykroczenie.

YouTube wydał w sobotę oświadczenie, w którym podkreśla, że to nie pracownicy serwisu usunęli z jego stron nagrania wideo, które spowodowały zablokowanie dostępu do YouTube w Turcji.

Organizacje walczące o prawa człowieka oraz stowarzyszenia zajmujące się monitorowaniem mediów od dawna nalegały na władze UE, by wywarły presję na kandydującą do członkostwa w Unii Turcję, skłaniając ją do zreformowania restrykcyjnych przepisów dotyczących internetu.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)