Tuner TV ze skalerem rozdzielczości

Tuner TV ze skalerem rozdzielczości

28.08.2007 16:00, aktual.: 28.08.2007 16:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Compro Technology wprowadził do sprzedaży tuner telewizyjny VideoMate V300, który jest wolnostojącym, zewnętrznym tunerem telewizyjnym umożliwiającym oglądanie analogowych programów telewizyjnych w wysokiej rozdzielczości.

Urządzenie obsługuje rozdzielczości 1680x1050, 1600x1200 oraz 1440x900 pozwalające oglądać transmisje telewizyjne na dużych monitorach CRT/LCD/PDP oraz wejście komponentowe wideo obsługujące standardy od 480i/480p do 1080i HDTV. Tuner nie wymaga instalacji sterowników ani oprogramowania, nie powoduje problemów z kompatybilnością, po prostu podłącza się go do monitora lub projektora zwykłym kablem.

VideoMate V300 posiada wyjątkową funkcję OptiMode pozwalającą wybrać odpowiedni tryb z dostępnych, zoptymalizowanych dla standardowej TV, gier wideo, oglądania filmów oraz ustawień własnych. Tuner posiada też funkcję OptiRatio wybierającą format ekranu w zależności typu podłączonego monitora, spośród dostępnych trybów 4:3, 16:9, Panorama, pełny ekran oraz SmartZoom. Korekcja 3:2 pull-down w trybie filmowym, adaptująca się funkcja usuwania przeplotu 3D, progresywne skanowanie, redukcja szumów w sygnale wideo, oraz efekty dźwiękowe Dynamic Bass Boost i możliwość wybrania trybu stereo ( kanały Main/Sub lub Lewy:Main/Prawy:Sub ) pozwalają w pełni cieszyć się oglądaniem telewizji, filmów lub graniem na ekranie monitora.. Dzięki funkcji PIP "obraz w obrazie", tuner umożliwia oglądanie programów TV na żywo w skalowalnym oknie i jednocześnie korzystanie z innych aplikacji. Możliwe jest też ustawienie listy kanałów w dowolnej kolejności, zmienianie ich nazw, utworzenie listy kanałów ulubionych, a także podgląd 9
kanałów na ekranie jednocześnie. Tuner posiada też funkcję sleep timera wyłączającego monitor automatycznie po zdefiniowanym okresie czasu.

VideoMate V300 umożliwia nie tylko oglądanie telewizji, ale posiada specjalny zewnętrzny panel, który zawiera wejścia S-video, kompozytowe video, stereo audio oraz komponent ( Y, Cb, Cr ) dla sygnałów w standardach od 480i/480p do 1080i. Dzięki temu do urządzenia można łatwo podłączyć odtwarzacz DVD, magnetowid lub najnowsze konsole gier Xbox360/PS 3/Wii i oglądać filmy DVD albo grać w ekscytujące gry na ekranie monitora.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)