Trzyzakresowy router Wi‑Fi od Asusa

Trzyzakresowy router Wi-Fi od Asusa

25.05.2015 11:19, aktual.: 25.05.2015 15:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Asus wprowadza na rynek trzyzakresowy, gigabitowy router bezprzewodowy RT-AC3200. Dwa pasma 802.11ac 5GHz oraz jedno 802.11n 2.4GHz powinny zapewnić całkiem dużą przepustowość. Dodatkowo w nowym modelu zastosowano technologie: Tri-Band Smart Connect, która przydziela pasma urządzeniom i AiRadar odpowiadającą za większe pokrycie sygnałem.

RT-AC320. posiada sześć odczepianych, zewnętrznych anten, działających w konfiguracji 3x3, które zasilają dwa pasma 802.11ac 5GHz. Specjalna konstrukcja sprawia, że na każdym z nich można uzyskać prędkość rzędu 1300Mbit/s (1.3Gbit/s), co łącznie daje 2600Mbit/s. Dodatkowo, router wykorzystuje technologię Broadcom TurboQAM, która przyspiesza połączenie na paśmie 802.11n 2.4GHz z 450Mbit/s do 600Mbit/s (przy korzystaniu z kompatybilnych urządzeń). Łączna, maksymalna, równoległa prędkość przesyłania danych RT-AC3200 wynosi 3200Mbit/s – czyli trzykrotnie więcej, niż wynosi przepustowość przewodowej sieci Gigabit Ethernet.

Tri-band Smart Connect

W efekcie ogromnego popytu na smartfony, tablety, laptopy, telewizory typu Smart i inne urządzenia z łącznością Wi-Fi, przepustowość łącza w wielu domach musi być pomiędzy nie dzielona. W przypadku standardowych routerów, kiedy to z jednego korzysta kilka sprzętów, wolniejsze z nich, wykorzystujące standard 802.11a/b/g, spowalniają te ze standardem 802.11ac.

Router RT-AC320. z technologią Tri-Band Smart Connect, w sposób inteligentny dobiera optymalne pasmo dla każdego urządzenia w oparciu o jego prędkość, siłę sygnału i natężenie ruchu. Użytkownicy nie muszą sami decydować o tym, którego pasma użyć, ponieważ dzieje się to automatycznie.

Inteligentne zarządzenie i monitorowanie ruchu

Adaptacyjny QoS to funkcja, która samodzielnie przydziela priorytety i przepustowość urządzeniom czy aplikacjom, kiedy tylko jej potrzebują. Otrzymujemy płynne strumieniowanie filmów HD, grę online bez zacięć, czysty głos podczas rozmów VoIP oraz możliwość przeglądania stron internetowych, jak również pobierania plików bez jakichkolwiek opóźnień.

Traffic Analyzer to nowa, funkcja, która daje wgląd w to, co działo się w sieci podczas danego dnia, tygodnia lub miesiąca. Możemy sprawdzić ile przepustowości wykorzystywał każdy użytkownik, urządzenie czy aplikacja, co z kolei ułatwia eliminowanie wąskich gardeł w połączeniach sieciowych. To także rozwiązanie dla rodziców, którzy chcą mieć na oku aktywność internetową swoich dzieci oraz dla pracodawców, którzy mogą w ten sposób sprawdzić jakie strony odwiedzali ich pracownicy.

Bezpieczeństwo Cztery kluczowe funkcje współpracują ze sobą, chroniąc urządzenia sieciowe oraz prywatność użytkowników:

• Router Security Scan –. odpowiada za sprawdzanie 14 konfiguracji bezpieczeństwa, wykrywanie zagrożeń oraz rekomendowanie sposobów na zwiększenie ochrony;
• Malicious Site Blocking –. ogranicza dostęp do znanych, złośliwych stron internetowych znajdujących się w stale aktualizowanej bazie Trend Micro;
• Vulnerability Protection –. chroni przed atakami te urządzenia, które bardzo często nie są w ogóle chronione np.: kamery IP, Smart TV oraz urządzenia ‘Internet of Things’ (IoT);
• Infected Device Detection and Blocking –. zabezpiecza zainfekowane urządzenia przed wysyłaniem prywatnych informacji i przejęciem kontroli przez hakera.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)