Trzy miliardy pobrań z AppWorld

Trzy miliardy pobrań z AppWorld

Trzy miliardy pobrań z AppWorld
Źródło zdjęć: © Phil Roeder / Flickr / CC
09.07.2012 10:50, aktualizacja: 09.07.2012 11:08

Okazuje się, że RIM ma jednak jakieś powody do zadowolenia. Producent słynnych słuchawek BlackBerry pochwalił się, że ilość pobrań z jego oficjalnego sklepu z aplikacjami – AppWorld – przekroczyła właśnie granicę trzech miliardów. Nieźle.

Jak w poście na oficjalnym blogu BlackBerry stwierdziła sama firma –. trzy miliardy pobrań oznaczają, że średnio każdego pojedynczego dnia ściągano ze sklepu około 2,5 miliona przeróżnych aplikacji. Co więcej – stale utrzymuje się pewna tendencja zwyżkowa. Skradnięcie pierwszego miliarda zajęło AppWorld całe 786 dni (czyli ponad dwa lata). Na drugi miliard serwis potrzebował już tylko 210 dób, a trzeci zgarnął w zastraszającym tempie 176 obrotów ziemi wokół własnej osi. Kolorowo. Przy okazji świętowania tego dość imponującego jak na RIM rezultatu, firma nie omieszkała podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do jego osiągnięcia (ot, np. poprzez stworzenie jednej z 90 000 dostępnych w AW aplikacji).

No i cóż –. wszystko byłoby fajnie, pięknie, gdyby nie fakt, że wyniki AppWorld ciągle wypadają straszliwie blado przy rezultatach osiąganych przez sklepy spod znaku Google i Apple. Mam dziwne przeczucie, że raczej prędko się to nie zmieni.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)