Trzeci maraton programistyczny w Płocku 3. City Coders Hackathon Płock

W Płocku po raz trzeci wystartuje maraton programistyczny City Coders Hackathon Płock. W weekend 23-24 listopada 2019 roku entuzjaści tworzenia innowacyjnych rozwiązań zawalczą wysokiej jakości sprzęt komputerowy. Hackathon odbędzie się w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki, pod hasłem „Zaprogramuj Płock BEZ BARIER”. Jest to nawiązanie do tegorocznej idei Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości - globalnej inicjatywy mającej na celu promocję świadomego rozwoju i podejmowania biznesowych inicjatyw.

Trzeci maraton programistyczny w Płocku 3. City Coders Hackathon Płock
Źródło zdjęć: © WP.PL

Hi-tech w Płocku

Uczestnicy płockiego maratonu dobrani w 3 osobowe grupy będą mieli niespełna 40 godzin na stworzenie aplikacji, która zwiększy komfort życia mieszkańców. Wykorzystają nie tylko swoje umiejętności informatyczne, ale sprawdzą także swoją kreatywność, umiejętność pracy zespołowej, pod presją czasu i przede wszystkim pokażą swoje niepowtarzalne i nowatorskie rozwiązania.

Uczestnicy będą projektować rozwiązania nawiązujące do jednego z trzech proponowanych tematów. Pierwszy z nich to „e-Płock”, czyli pomysły na wsparcie miejskich usług publicznych. Drugie zagadnienie „Szybko do celu” ma za zadanie zachęcić programistów do usprawnienia mobilności w mieście. Z kolei aplikacje wypracowane w ramach trzeciego tematu, jakim jest „Junior & Senior”, mają promować ekologię i bezpieczeństwo w różnorodnych aspektach życia, niezależnie od wieku.

Projekty będą powstawać na podstawie danych udostępnianych przez Urząd Miasta Płocka. W trakcie maratonu uczestników będą wspierać eksperci, którzy przekażą niezbędną wiedzę i pomogą usprawnić tworzone rozwiązania.

Innowacje zaprojektowane przez mieszkańców

Zwycięskie zespoły drugiej edycji City Coders Hackathon Płock zaprojektowały m.in. aplikację Płockostan, która wykonuje bieżący monitoring zanieczyszczeń powietrza oraz aplikację Woof Me, która pomaga w adopcji zwierząt domowych.

Hackathon jest to świetna okazja do aktywizacji młodego pokolenia mieszkańców i zachęcenia ich do projektowania innowacyjnych rozwiązań, z których później będą korzystać. Każda kolejna edycja przedsięwzięcia przekonuje nas o tym, że płocczanie mają świetne pomysły na zwiększenie komfortu życia w mieście – podkreślił Jacek Terebus, wiceprezydent Płocka.

Hackathon to szansa dla miasta na budowanie wizerunku innowacyjnego miasta, inwestującego w potencjał mieszkańców. Co roku do udziału zgłasza się coraz więcej wyjątkowych i utalentowanych osób chętnych do kreowania otaczającej ich rzeczywistości. Organizacja takiego wydarzenia przekłada się na inwestowanie w rozwój tych ludzi - ich umiejętności, kreatywność i wyjątkową wyobraźnię.
Organizatorami wydarzenia są Urząd Miasta Płocka, Unitar (Instytut ONZ ds. Szkoleń i Badań) i Cifal (afiliowany ośrodek szkoleniowy Unitar), a nadzór merytoryczny sprawuje firma Smart Factor.

Aby zgłosić swój udział w Hackathonie należy zarejestrować swój zespół na stronie: www.hackathon.plock.eu, gdzie znajdują się wszystkie niezbędne informacje.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)