Tryb Ambient - pożegnanie z czarnym ekranem

Tryb Ambient - pożegnanie z czarnym ekranem

Tryb Ambient - pożegnanie z czarnym ekranem
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe, Samsung
01.05.2019 14:45, aktualizacja: 06.05.2019 12:39

Dziś telewizor to coś więcej niż telewizja. To nowoczesna platforma rozrywki, która dostarcza emocji podczas gry, oglądania sportu czy pochłaniania kolejnych odcinków seriali dostępnych za pośrednictwem serwisów VOD. Teraz największy w domu ekran świetnie sprawdzi się także podczas imprezy i pozwoli zaskoczyć znajomych.

Jeszcze kilka lat temu telewizory – zwłaszcza te o dużej przekątnej ekranu – uchodziły za niezgrabne, nieforemne, zajmujące zbyt dużo przestrzeni. Ich masywna obudowa często była miejscem zbierania się kurzu, podobnie jak zwisające wokół ekranu kable. Od tego czasu wiele się zmieniło. Telewizor przypominający wiszący na ścianie obraz czy ustawiony na środku pokoju niczym nowoczesna rzeźba z pewnością zaintryguje. Są jednak sposoby, aby jeszcze lepiej komponował się we wnętrzu – także wyłączony.

Obraz
© Materiały prasowe, Samsung

Telewizor-kameleon

Wybieramy coraz większe ekrany o przekątnej 55, 65 a nawet 75 cali, a to stawia przed producentami nowe wyzwania. Podstawowe pytanie brzmi: w jaki sposób ukryć czarną „plamę” w naszym salonie gdy wyłączymy telewizor? Z rozwiązaniem przyszedł Samsung, kiedy w zeszłorocznej serii QLED po raz pierwszy pokazał Tryb Ambient.

Dzięki niemu jeśli akurat nie oglądamy filmów z HBO czy player lub telewizji, na ekranie możemy wyświetlić dekoracyjne motywy, aktualną prognozę pogody, newsy czy nawet swoje własne zdjęcia. Wrażania potęguje połączenie Jednym Prawie Niewidoczny Przewodem, którym jednocześnie przesyłane są dane AV i prąd. Tym samym pozbywamy się nieestetycznych kabli wokół ekranu.

W tym roku mamy do wyboru jeszcze więcej opcji w Trybie Ambient, w tym motywy, które świetnie sprawdzą się podczas imprezy w gronie znajomych. Jeśli zapowiada się zabawa w gorących tanecznych rytmach to na ekranie telewizora możemy zobaczyć świecące geometryczne wzory, które wprawione w ruch przeobrażą salon w kameralną imprezową przestrzeń.

Obraz
© Materiały prasowe, Samsung

Jeśli spotkanie ma charakter spokojnego klubu dyskusyjnego ekran może posłużyć nam jako tablica wspomnień, gdzie w formie kolażu wyświetlimy zdjęcia z ostatniego wspólnego wypadu w góry czy nad morze. Duży ekran telewizora QLED w Trybie Ambient może także posłużyć jako nowoczesna platforma sztuki, a z pomocą przyjdą dzieła wyjątkowych artystów, takich jak Tali Lennox i Scholten & Baijings.

Wspólne selfie to zawsze dobry pomysł – teraz od razu po jego zrobieniu i przesłaniu zdjęcia za pomocą aplikacji SmartThings będziemy mogli zobaczyć je na dużym ekranie – również w formie czarno-białego szkicu, pasteli lub akwareli. Świetne wrażenia wizualne i zabawa w trakcie wykonywania zdjęć i ich transformacji - gwarantowane.

Obraz
© Materiały prasowe, Samsung

Szybka i łatwa personalizacja, czyli Tryb Ambient w praktyce

Tryb Ambient, dostępny w telewizorach QLED z 2019 roku, pozwala szybko i łatwo spersonalizować ekran wyłączonego telewizora. Możemy uruchomić go na dwa sposoby. Po pierwsze – z poziomu telewizora, za pomocą dedykowanej aplikacji systemowej Ambient, która znajduje się w podręcznym menu. Po drugie – za pośrednictwem aplikacji mobilnej SmartThings, którą pobierzemy bezpłatnie na smartfony z systemem Android i iOS. Wystarczy jednorazowo dodać telewizor do listy domowych urządzeń.

Obraz
© Materiały prasowe, Samsung

Oprócz wspomnianych wyżej możliwości Trybu Ambient, które świetnie sprawdzą się podczas domowych imprez, do wyboru mamy znacznie więcej opcji. Możemy skorzystać z różnorodnych opcji tła lub też zrobić smartfonem zdjęcie ściany wokół telewizora, przesłać je do QLED za pośrednictwem aplikacji SmartThings, a po chwili telewizor – niczym kameleon – wtopi się w otoczenie*.

Nie wymaga to skomplikowanych umiejętności, ponieważ intuicyjny interfejs aplikacji przeprowadzi nas z łatwością przez cały proces.
Do wyboru mamy także Tryb Informacje, który pozwoli przeobrazić ekran w domowe centrum informacji. Możemy wyświetlić prognozę pogody, godzinę czy nagłówki wiadomości. Jeśli za oknem akurat świeci słońce efekty wizualne dopełni dyskretny świergot ptaków. To świetny relaks i idealne warunki do pracy czy rozmowy w gronie znajomych.

Obraz
© Materiały prasowe, Samsung

Telewizor QLED z Trybem Ambient odnajdzie się w każdym wnętrzu – niezależnie od jego wielkości czy stylu. Jego podstawową zaletą jest doskonała jakość obrazu i zaawansowanie technologiczne, zapewniające świetne wrażenia wizualne zarówno podczas oglądania filmów, sportu czy grania, jak i wtedy, gdy telewizor jest wyłączony. Zamiast czarnego ekranu możemy oglądać zdjęcia, grafiki, zobaczyć nagłówki najważniejszych informacji czy też, gdy organizujemy domową imprezę.

* Działanie funkcji tworzenia obrazu ściany w Trybie Ambient może się różnić w zależności od otoczenia, w jakim zainstalowany jest telewizor, w tym między innymi od: designu ściany, wzorów na ścianie i koloru ściany

Partnerem artykułu jest Samsung

Źródło artykułu:Artykuł sponsorowany
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie