Trochę telefon, trochę aparat - Samsung Galaxy S4 Zoom

Trochę telefon, trochę aparat - Samsung Galaxy S4 Zoom
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

12.06.2013 16:23, aktual.: 13.06.2013 10:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Samsung oficjalnie zapowiedziała premierę smartfonu Samsung GALAXY S4 zoom Najnowszy przedstawiciel rodziny Galaxy jest pierwszym smartfonem z dziesięciokrotnym zoomem optycznym. Tylko… czy to jest jeszcze smartfon?

S4 zoom według Samsunga ma jednocześnie pełnić rolę smartfonu i kompaktowego aparatu fotograficznego z górnej półki. Ten telefono-aparat łączy w sobie zoom optyczny 10x, matrycę o rozdzielczości 1. MPix, stabilizator obrazu i ksenonową lampę błyskową z funkcjami dostępnymi w smartfonie Galaxy S4. Nie jest to jednak dokładna kopia S4 z doklejonym obiektywem. Ekran o przekątenej 4,3-cala (sAMOLED) wyświetla obraz w niskiej, w porównaniu z pierwowzorem, rozdzielczości 960x540 pikseli. Sercem urządzenia jest natomiast dwurdzeniowy procesor taktowany z częstotliwością 1,5 GHz, a zastosowany akumulator ma pojemność 2,330 mAh.

To dość oryginalne urządzenie wyposażono Zoom Ring, który ma w teorii zapewnić prosty i intuicyjny dostęp do najważniejszych funkcji. Kiedy podczas rozmowy telefonicznej zobaczymy coś, czym koniecznie będziemy chcieli się podzielić, jeden szybki obrót Zoom Ringiem aktywuje funkcję In-Call Photo Share, która pozwala zrobić zdjęcie i przesłać je bezpośrednio rozmówcy za pośrednictwem wiadomości MMS.

Zoom Ring ma także ułatwić nawigację po opcjach fotograficznych, umożliwiając uruchamianie jednym obrotem funkcji Szybki Start i Skrót dających natychmiastowy dostęp do wielu trybów działania aparatu, w tym Auto i Smart oraz galerii. Także tradycyjne pokrętła i przyciski zostały zastąpione przez kontrolki cyfrowe.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Dostępna w hybrydowym urządzeniu Samsunga Funkcja Photo Suggest pozwala połączyć się z biblioteką zdjęć wykonanych przez innych fotografów, pomagając znaleźć i skomponować najlepsze ujęcia. Photo Suggest może także skierować fotografującą osobę w okoliczne miejsce, które zapewnia punkt widokowy potrzebny do zrobienia idealnego zdjęcia.

S4 zoom umożliwia również korzystanie z trybu Smart, czyli inaczej pełnej automatyki. Wystarczy wybrać jeden z dostępnych trybów, a aparat automatycznie dostosuje się do panujących warunków i spróbuje wykonać najlepsze możliwe zdjęcie. Tryb Drama Shot, łączy z kolei następujące po sobie zdjęcia ruchomych obiektów w jeden obraz, a tryb Stop-klatki pozwala uchwycić szybkie zdarzenie. Jeśli nie jesteśmy pewni, który tryb Smart zastosować, funkcja Smart Mode Suggest oceni ujęcie i zaproponuje do wyboru kilka najlepszych możliwości w oparciu o takie czynniki jak poziom światła, długość ogniskowej albo rozpoznanie twarzy.

Galaxy S4 zoom działa w oparciu o system Android Jelly Bean 4.2 i dysponuje wieloma funkcjami zaczerpniętymi z wprowadzonego niedawno na rynek smartfonu Galaxy S4. w tym Touchwiz.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)