Trochę telefon, trochę aparat - Samsung Galaxy S4 Zoom

Trochę telefon, trochę aparat - Samsung Galaxy S4 Zoom

Trochę telefon, trochę aparat - Samsung Galaxy S4 Zoom
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
12.06.2013 16:23, aktualizacja: 13.06.2013 10:28

Samsung oficjalnie zapowiedziała premierę smartfonu Samsung GALAXY S4 zoom Najnowszy przedstawiciel rodziny Galaxy jest pierwszym smartfonem z dziesięciokrotnym zoomem optycznym. Tylko… czy to jest jeszcze smartfon?

S4 zoom według Samsunga ma jednocześnie pełnić rolę smartfonu i kompaktowego aparatu fotograficznego z górnej półki. Ten telefono-aparat łączy w sobie zoom optyczny 10x, matrycę o rozdzielczości 1. MPix, stabilizator obrazu i ksenonową lampę błyskową z funkcjami dostępnymi w smartfonie Galaxy S4. Nie jest to jednak dokładna kopia S4 z doklejonym obiektywem. Ekran o przekątenej 4,3-cala (sAMOLED) wyświetla obraz w niskiej, w porównaniu z pierwowzorem, rozdzielczości 960x540 pikseli. Sercem urządzenia jest natomiast dwurdzeniowy procesor taktowany z częstotliwością 1,5 GHz, a zastosowany akumulator ma pojemność 2,330 mAh.

To dość oryginalne urządzenie wyposażono Zoom Ring, który ma w teorii zapewnić prosty i intuicyjny dostęp do najważniejszych funkcji. Kiedy podczas rozmowy telefonicznej zobaczymy coś, czym koniecznie będziemy chcieli się podzielić, jeden szybki obrót Zoom Ringiem aktywuje funkcję In-Call Photo Share, która pozwala zrobić zdjęcie i przesłać je bezpośrednio rozmówcy za pośrednictwem wiadomości MMS.

Zoom Ring ma także ułatwić nawigację po opcjach fotograficznych, umożliwiając uruchamianie jednym obrotem funkcji Szybki Start i Skrót dających natychmiastowy dostęp do wielu trybów działania aparatu, w tym Auto i Smart oraz galerii. Także tradycyjne pokrętła i przyciski zostały zastąpione przez kontrolki cyfrowe.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Dostępna w hybrydowym urządzeniu Samsunga Funkcja Photo Suggest pozwala połączyć się z biblioteką zdjęć wykonanych przez innych fotografów, pomagając znaleźć i skomponować najlepsze ujęcia. Photo Suggest może także skierować fotografującą osobę w okoliczne miejsce, które zapewnia punkt widokowy potrzebny do zrobienia idealnego zdjęcia.

S4 zoom umożliwia również korzystanie z trybu Smart, czyli inaczej pełnej automatyki. Wystarczy wybrać jeden z dostępnych trybów, a aparat automatycznie dostosuje się do panujących warunków i spróbuje wykonać najlepsze możliwe zdjęcie. Tryb Drama Shot, łączy z kolei następujące po sobie zdjęcia ruchomych obiektów w jeden obraz, a tryb Stop-klatki pozwala uchwycić szybkie zdarzenie. Jeśli nie jesteśmy pewni, który tryb Smart zastosować, funkcja Smart Mode Suggest oceni ujęcie i zaproponuje do wyboru kilka najlepszych możliwości w oparciu o takie czynniki jak poziom światła, długość ogniskowej albo rozpoznanie twarzy.

Galaxy S4 zoom działa w oparciu o system Android Jelly Bean 4.2 i dysponuje wieloma funkcjami zaczerpniętymi z wprowadzonego niedawno na rynek smartfonu Galaxy S4. w tym Touchwiz.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)