Toshiba uruchamia osobistą chmurę internetową

Toshiba uruchamia osobistą chmurę internetową

Toshiba uruchamia osobistą chmurę internetową
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
05.09.2012 12:17, aktualizacja: 05.09.2012 13:56

Toshiba wprowadza do swojej oferty osobisty dysk wirtualny oparty o chmurę - Store.E Cloud. Jest to proste w obsłudze rozwiązanie, które pozwala użytkownikom zapisywać w chmurze dane z własnej biblioteki mediów. Dzięki temu, właściciel danych ma do nich zdalny dostęp i może je przesyłać i udostępniać innym osobom za pośrednictwem tabletu, smartfonu czy laptopa. Mówiąc krótko, jest to twardy dysk o dużej pojemności podłączony do sieci internet.

*Toshiba wprowadza do swojej oferty osobisty dysk wirtualny oparty o chmurę - Store.E Cloud. Jest to proste w obsłudze rozwiązanie, które pozwala użytkownikom zapisywać w chmurze dane z własnej biblioteki mediów. Dzięki temu, właściciel danych ma do nich zdalny dostęp i może je przesyłać i udostępniać innym osobom za pośrednictwem tabletu, smartfonu czy laptopa. Mówiąc krótko, jest to sieciowy dysk twardy o dużej pojemności i podłączony do sieci internet. *

Store.E Clud współpracuje z każdym urządzeniem elektronicznym niezależnie od zainstalowanego na nim system operacyjnego. Mając do dyspozycji do 3TB pojemności, można w usłudze trzymać sporą część osobistych danych. Ponadto, dostęp do takiej biblioteki jest możliwy z każdego miejsca na świecie, wystarczy tylko mieć połączenie z Internetem.

Proces instalacji rozwiązania wymaga wykonania trzech czynności:

  1. Podłączenia STOR.E CLOUD do routera
  2. Zainstalowania na komputerze oprogramowania z płyty
  3. Wyboru nazwy dysku twardego, użytkownika i hasła.

W odróżnieniu od zdalnych rozwiązań archiwizacji, STOR.E CLOUD pozwala zapisać dane w domowym zaciszu, bez konieczności korzystania z nieznanych lokalizacji. Istotne jest, iż połączenie internetowe zostało zabezpieczone hasłem, co gwarantuje bezpieczeństwo i dostęp na światowym poziomie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)