To koniec Gadu-Gadu! Co zamiast?

GG - to nowa oficjalna nazwa popularnego komunikatora Gadu-Gadu. Tym samym, definitywnie znika nazwa Gadu-Gadu. Tym skrótem już od dawna określa się potocznie najbardziej znany nad Wisłą program do internetowych pogawędek, ale tym razem zwrot "GG" zyskał miano oficjalnej nazwy. Wraz z nim światło ujrzało nowe logo. Pojawi się ono w najbliższej wersji aplikacji.

To koniec Gadu-Gadu! Co zamiast?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

02.02.2012 | aktual.: 03.02.2012 14:40

Przygotowywana od roku nowa wersja GG zostanie udostępniona w wersji testowej „beta”. jeszcze w lutym. Po raz pierwszy połączy ona środowiska wersji instalacyjnej (na komputer), przeglądarkowej i mobilnej. Tymczasem dzisiaj wydawca komunikatora zdecydował się na opublikowanie nowego logo i nazwy.

- GG to znany, powszechnie używany skrót zamiennie z Gadu-Gadu –. mówi o zmianie nazwy Tomasz Jażdżyński, szef GG Network. - Mówiąc lub pisząc np. GG 21 mamy na myśli numer, pod jakim możemy porozmawiać. Uznaliśmy, że wraz z wydaniem nowej platformy komunikacyjnej należy uznać ten skrót za jedyną, oficjalną nazwę komunikatora. Uprościć, podobnie jak uprościliśmy komunikator.

Ale to nie jedyny cel wprowadzonych nowości. Znak w 12-letniej już historii Gadu-Gadu zmieniał się wielokrotnie, w liternictwie i symbolu. Pojawiały się niespójne logotypy innych usług oferowanych przez producenta komunikatora.

Nowe logo GG wprowadza uporządkowaną identyfikację, a jednocześnie wiernie nawiązuje do kultowego słoneczka, jednego z najbardziej rozpoznawalnych symboli polskiego Internetu. Zmiany objęły w nim korektę rozstawu oczu, lekką zmianę uśmiechu, kształtu promieni, ujednolicono kolory. Zauważalna jest na pierwszy rzut oka typografia, czyli czytelne duże litery: GG. Nowy krój podkreśla nowoczesny i dynamiczny styl. Wyznacza kierunek zbliżającego się wydania GG.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

- Popularny zwrot „Gadu-Gadu”. pewnie długo nie zniknie i wcale nie chcemy się z nim żegnać – dodaje Jarek Rybus, PR Manager GG. - Nadal gadu-gadu to synonim komunikatora, określenie potocznej pogadanki, rozmowy między znajomymi. Gadu-Gadu to też nazwa portalu. Z pewnością jednak w zakresie nowej zintegrowanej platformy chcemy posługiwać się krótkim, czytelnym GG. Po prostu.

Z GG korzysta ok. 6 milionów użytkowników miesięcznie i jest to niezmiennie najpopularniejszy w Polsce program do internetowych pogawędek, pomimo dynamicznego rozwoju serwisów społecznościowych oferujących elementy czatu. Kultowe statusy dostępności GG, jak np. „dostępny”, „zaraz wracam”. stały się nieodłącznym atrybutem społeczności internetowej. GG umożliwia rozmowy tekstowe, głosowe i video, pozwala na wysyłanie plików. W nowej wersji pojawią się kolejne przydatne możliwości. Co ważne, zostaną one wprowadzone z poszanowaniem preferencji użytkownika.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (347)