To koniec firmy Sony Ericsson. Co dalej?

To koniec firmy Sony Ericsson. Co dalej?

To koniec firmy Sony Ericsson. Co dalej?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
10.10.2011 12:27, aktualizacja: 11.10.2011 09:45

Zawsze twierdziłem, że jedynym powodem, dla którego nie powstało PSP z możliwością wykonywania połączeń telefonicznych, była niechęć Japończyków przed pozwoleniem komukolwiek poza nimi (czytaj: ekipie Ericsson) na grzebanie w bebechach konsoli. Lada moment może się to zmienić.

To jeszcze nic na sto procent pewnego, jednak w związku z końcem umowy pomiędzy firmami, od kilku ładnych dni nie cichną pogłoski o planowanym przez Sony przejęciu 5. procent udziałów firmy Ericsson, z którą Japończycy stworzyli między innymi smartfon Xperia Play.

Szósty największy obecnie producent telefonów komórkowych na świecie miałby zostać wchłonięty przez dział urządzeń PC-podobnych firmy Sony po otrzymaniu od 1,3 do 1,7 miliarda dolarów. Przejęcie Ericssona pozwoliłoby twórcom rodziny konsol PlayStation konkurować z obecnymi od dłuższego czasu na rynku tabletów i smartfonów Apple'owi i Samsungowi. Wejście w posiadanie patentów należących do Ericssona z pewnością też nie jest bez znaczenia.

Co o tym pomyśle sądzą posiadacze telefonów firmy Sony Ericsson? Sam jestem ciekaw, czy przejęcie swojej mniej znanej połówki wpłynie na funkcjonalność nadchodzącego wielkimi krokami i mającego pojawić się w wersji z 3. PlayStation Vita? Jeśli tak, to sądzę, że wyjdzie to konsoli tylko na zdrowie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)