To już koniec Google Glass?

To już koniec Google Glass?
Źródło zdjęć: © chip.pl

20.11.2014 11:10, aktual.: 20.11.2014 12:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Źle się dzieje z Google Glass. Nie dość, że zespół, który stworzył inteligentne okulary uległ rozpadowi, to jeszcze większość twórców aplikacji, którzy zainteresowali się aplikacji na Glass, straciła swój entuzjazm.

Agencja Reuters skontaktowała się z 16 firmami, które jako pierwsze zainteresowały się Glassem na tyle, aby zacząć tworzyć aplikacje dla nowego gadżetu. Dziewięć z nich już dawno porzuciło swoje projekty, a wszystkie zgadzają się co do tego, że inteligentne okulary są dość mocno ograniczone. Produkt Google'a cierpi według nich również przez to, że jak dotąd nie pojawiła się wersja komercyjna tego urządzenia.

To wszystko wpisuje się w scenariusz, który widzieliśmy już w przypadku kilku innych projektów Google'a. Gigant z Mountain View w przeszłości pokazywał już nowe produkty lub usługi, żeby po kilku-kilkunastu miesiącach stwierdzić, że "to jednak nie to" i zamknąć projekt. Złośliwi twierdzą, że takie zachowanie powoli robi się jednym ze znaków rozpoznawczych internetowego giganta.

Pokład Glass opuszczają również twórcy samego urządzenia. Nad inteligentnymi okularami nie pracuje już ich główny projektant - Babak Parviz oraz inżynier Adrian Wong. Z projektu odszedł również Ossama Alami - dyrektor ds. kontaktów z deweloperami.

Nie słyszeliśmy również o żadnej wersji systemu Android Wear, który byłby testowany na Google Glass. Skoro sam producent nie jest zainteresowane przystosowaniem urządzenia do swoich nowych, lepszych standardów (Material Design), to pod koniec 2015 roku nikt nie będzie już o nim pamiętał. Oczywiście z wyjątkiem tych, którzy gadżet kupili za 1500 dolarów.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Minecraft w bardziej realistycznym wydaniu [wideo]

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)