Telewizory z dostępem do usług Toshiba Places

Telewizory z dostępem do usług Toshiba Places

Telewizory z dostępem do usług Toshiba Places
Źródło zdjęć: © Toshiba
11.01.2011 14:13

Toshiba wyposaża szeroką gamę telewizorów w funkcje pozwalające na bezpośredni dostęp do usług sieciowych Toshiba Places. Usługa Toshiba Places pozwala użytkownikom na łatwy zakup i dostęp do treści internetowych - przez ich własne urządzenia

W drugim kwartale 201. roku Toshiba planuje wprowadzenie na rynek europejski telewizorów z bezpośrednim dostępem do platformy Toshiba Places. Telewizory te będą zróżnicowane pod względem cenowym oraz wielkości przekątnej ekranu zaczynającej się od 32 cali.

Obraz
© (fot. Toshiba)

Dopasowanie usług sieciowych do przyzwyczajeń telewidzów

Według badań niezależnych analityków, popyt na telewizory z dostępem do internetu wzrośnie na całym świecie z ok 4. mln w 2010 roku do 118 mln w roku 2014. Analitycy rynku spodziewają się, że jedna trzecia z tego przypadnie na rynek europejski.

Ujednolicony interfejs i obsługa Toshiba Places

Bez względu na to czy klient korzysta z telewizora, notebooka, netbooka czy tabletu, interfejs Toshiba Places będzie taki sam pod względem wyglądu i sposobu obsługi. Toshiba Places pozwala konsumentom na łatwe zarządzanie treściami, które w ciągu dnia uruchamiają na urządzeniach różnego typu. Korzystając z Toshiba Places z poziomu telewizora użytkownik uzyskuje dostęp do szerokiej gamy usług dostępnych poprzez sieć. Strefa Marketplace umożliwia dostęp do treści multimedialnych takich jak filmy, zdjęcia i muzyka.

Współdzielenie treści pomiędzy użytkownikami i urządzeniami

Podobnie jak w przypadku dostępu do treści, Toshiba Places pozwala na proste i wygodne współdzielenie multimediów nie tylko pomiędzy urządzeniami użytkownika, ale również urządzeniami przyjaciół i rodziny. Użytkownicy mogą np. zaznaczyć wybraną scenę filmu wideo, aby w dowolnym późniejszym momencie kontynuować jego oglądanie na ekranie telewizora lub dowolnego innego urządzenia kompatybilnego z Toshiba Places, np. netbooka.

Toshiba Places pozwala użytkownikom na przesyłanie ich własnych treści (np. filmów, utworów audio czy zdjęć) bezpośrednio do zintegrowanych z platformą usług takich jak Flickr czy Dailymotion. Następnie użytkownik może korzystać z nich z poziomu różnych urządzeń, a także wysyłać informacje do znajomych z osobistej listy kontaktów. Osoby te mają możliwość przeglądania przesłanych przez użytkownika treści korzystając z własnych urządzeń. Toshiba Places to także narzędzie do zarządzania grupami kontaktów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)