Telewizor JU7000 - wysokiej jakości telewizor LED UHD/4K

Telewizor JU7000 - wysokiej jakości telewizor LED UHD/4K
Źródło zdjęć: © mat. prasowy

30.07.2015 09:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Samsung zaprezentowała nowy telewizor Smart TV 3D: JU7000. Urządzenie jest wyposażone w nowy, intuicyjny i szybki Smart Hub, pracujący pod kontrolą systemu TIZEN 2015.

Smukła i płaska obudowa telewizora UE55JU700. kryje wyświetlacz LED o rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli. Za to wysoka częstotliwość odświeżania ekranu wraz z technologią Auto Motion Plus przekłada się na wyższą ostrość ruchomych obrazów. O wysokiej jakości obrazu świadczy również współczynnik PQI, wynoszący - 1300 punktów. Indeks PQI (ang. Picture Quality Index) to parametr, jaki firma Samsung wprowadziła dla ułatwienia użytkownikom szybkiego porównania jakości obrazu w telewizorach. Dla określenia wartości PQI pod uwagę brane jest działanie zastosowanych technologii, odwzorowanie detali i kolorów, głębia obrazu, kontrast i płynność.
Miłośników gier wideo ucieszy też niski parametr input lag, poniżej 2. ms, który decyduje o natychmiastowej reakcji obrazu na komendy gracza.

Obraz
© (fot. mat. prasowy)

Urządzenie zostało wyposażone w funkcję Precision Black (Local Dimmining), które zapewnia wierne oddanie głębokich odcieni czerni. Jest to widoczne np. podczas oglądania filmów, których twórcy wykorzystują światło, cienie i półcienie jako element artystycznego wyrazu. Wielbiciele 10-tej muzy będą szczególnie zadowoleni z fabrycznego trybu filmowego, w którym parametry wyświetlacza są optymalnie ustawione tak, aby wrażenia odbiorców były jak najbliższe wizualnym doznaniom z sali kinowej.

Telewizor JU700. współgra z firmowymi soundbarami Samsung J650 oraz J550 i J450. Urządzenia łączą się bezprzewodowo, przez łącze Bluetooth.
Telewizor JU700. odtwarza pliki wideo z zewnętrznego twardego dysku lub pamięci USB oraz przez bezprzewodową sieć WLAN, dzięki funkcji Wi-Fi Direct. Obsługuje praktycznie wszystkie popularne formaty zapisu wideo, nawet w rozdzielczości UHD. Umożliwia także zgrywania obrazu i dźwięku przez złącze USB – przy wykorzystaniu opcji PVR (Personal Video Recorder).
W wyposażeniu telewizora znajdziemy również dwa piloty: konwencjonalny, z dużą ilością tradycyjnych przycisków oraz specjalny Samsung Smart Control z akcelerometrem. Telewizor jest też przygotowany na rozpoznawanie twarzy, po podłączeniu opcjonalnej kamery, którą można wykorzystać także w aplikacji Skype.

Telewizor JU700. jest dostępny w sześciu przekątnych ekranu: 40,48, 55, 65 ,75 i 85 cali.

_ Źródło: Samsung / WP _

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)