Telewizja zrasta się z internetem

Telewizja zrasta się z internetem

Telewizja zrasta się z internetem
Źródło zdjęć: © Jupiter Images
03.09.2010 14:51

Na tegorocznych międzynarodowych targach multimedialnych IFA, które rozpoczną się 3 września w Berlinie, zostanie zaprezentowana nowa technologia umożliwiająca jednoczesne oglądanie telewizji i korzystanie z internetu.

Jak pisze dpa, 50. targi multimedialne IFA zapoczątkują nową erę w historii telewizji. Tak zwana telewizja hybrydowa będzie nadawać w formacie HbbTV (Hybrid Broadcast Broadband TV). Pozwoli to widzom na oglądanie programów telewizyjnych i korzystanie z zasobów internetu na tym samym ekranie i przy użyciu jednego pilota.

Obraz
© (fot. Jupiter Images)

Za kilka lat ma również powstać telewizja interaktywna, która umożliwi użytkownikom ingerencję w to, co dzieje się na ekranie. Dyrektor drugiego programu niemieckiej telewizji publicznej ZDF Markus Schaechter twierdzi, że ta nowa technologia stanowi "kamień milowy na drodze do cyfrowego świata". "Połączenie telewizji i internetu to przyszłość. Jesteśmy jednak dopiero w początkowej fazie rozwoju" - dodaje.

Schaechter powściągliwie wypowiada się natomiast na temat telewizji trójwymiarowej. Przeszkodą w jej wprowadzeniu są, jego zdaniem, o 60 procent wyższe koszty produkcji i wymagająca dodatkowych kanałów lub transponderów transmisja. Uważa też, że telewizja 3D nie znajdzie zastosowania w codziennym życiu, dopóki do jej oglądania potrzebne będą specjalne okulary.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)