Telefony z klapką wracają do łask. Generacja Z je pokochała

Telefony z klapką wracają do łask. Generacja Z je pokochała

Telefony z klapką wracają do łask
Telefony z klapką wracają do łask
Źródło zdjęć: © Unsplash | Persona Mockups
05.04.2023 13:45

Lata 90. ubiegłego stulecia i początek XXI w. stały pod znakiem galopującej rewolucji technologicznej. Jedną z dynamicznie rozwijających się branż były przenośne telefony. W 1996 r. pojawiła się kultowa motorola StarTAC, która zapoczątkowała modę na komórki z klapką. Choć wydawało się, że taki sprzęt można spotkać już tylko w muzeach, to wraca on do łask za sprawą generacji Z.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Wydawałoby się, że smartfony zabiją rynek klasycznych telefonów komórkowych, ponieważ z ich pomocą można nie tylko rozmawiać i wysyłać wiadomości, ale także kręcić filmy, robić zapierające dech w piersiach zdjęcia, nawigować do celu, czy sprawdzać, jak dany mebel będzie wyglądał w naszym mieszkaniu.

Okazuje się jednak, że ta wielofunkcyjność nie do końca odpowiada generacji Z, która zaczyna zwracać się w kierunku klasycznych komórek, na dodatek pokochała modele z klapką. Jak informuje "Michigan Daily", w ciągu ostatnich 5 lat zainteresowanie hasłem "flip phone" (z ang. "telefon z klapką") wzrosło o ponad 140 proc. Hasztag #flipphone na TikToku ma już ponad 627 mln wyświetleń.

Dlaczego generacja Z kocha telefony z klapką?

Żyjemy w świecie opanowanym przez nowe technologie, które dostarczają nam wielu bodźców, co często prowadzi do ich przedawkowania. Choć generacja Z urodziła się we w pełni cyfrowym świecie, to coraz częściej chce z niego uciekać. Dodatkowo przedstawiciele tego pokolenia oczekują prostych i łatwych w obsłudze rozwiązań.

Pokolenie Z bardzo ceni kontakty międzyludzkie, a więc odchodzi od znajomego zachowania, gdzie mamy kilka osób siedzących przy jednym stole i każda jest wpatrzona w ekran swojego smartfona. Tu wkraczają telefony z klapką, które pozwalają dosłownie zamknąć cały szum informacyjny i skupić się na towarzyszach imprezy.

Kupujemy "głupi" telefon

W języku angielskim proste telefony, które służą głównie do dzwonienia i wysyłania wiadomości SMS, są określane jako "dumb phones", co w wolnym tłumaczeniu oznacza "głupie telefony". Tego typu sprzęt zapewni wam nie tylko odpoczynek od wszędobylskich powiadomień z różnych aplikacji, ale również pozwoli przez długi czas pozostać w kontakcie, ponieważ prostszy ekran i mniejsza liczba funkcji oraz ubogi w aplikacje system operacyjny zapewniają długi czas pracy na jednym ładowaniu akumulatora.

Niezależnie od tego, czy kupujecie klasyczną komórkę, czy stawiacie na telefon z klapką, dla świętego spokoju warto wybrać model obsługujący sieć LTE. Przy zakupie należy też zwrócić uwagę na pojemność akumulatora, jeżeli chcecie na długi czas zapomnieć o ładowaniu. Oczywiście można trafić na modele wyposażone w technologię NFC, a także odporne na zachlapanie, upadki, pył, piach oraz kurz.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie