Telefony dla babci i dziadka. Niezawodne i proste w obsłudze

Telefony dla babci i dziadka. Niezawodne i proste w obsłudze

Telefony dla babci i dziadka. Niezawodne i proste w obsłudze
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
21.06.2019 12:41, aktualizacja: 21.06.2019 15:54

Najpotrzebniejsze funkcje, prosta obsługa, menu w języku polskim i obowiązkowo czytelny, dość duży wyświetlacz i przyciski. Taki powinien być odpowiedni telefon dla seniora.

Od dzisiaj babcia będzie dzwonić codziennie

Łączność z bliskimi jest dla seniorów bardzo ważna, a możliwość powiadomienia o pogorszeniu samopoczucia wręcz niezbędna. Starsze osoby potrzebują nieco innych telefonów niż pozostali użytkownicy. Techniczne nowinki pojawiają się bardzo szybko, a nasza babcia czy dziadek mogą nie poradzić sobie z obsługą urządzenia z nadmiarem zbędnych aplikacji, ikonek i dodatków. Trzeba przyznać, że tych jest czasem tak dużo, że nawet obeznane z nowoczesnymi smartfonami osoby mogą sobie od razu nie poradzić. Z prostych modeli określanych jako telefony dla seniorów chętnie korzystają też użytkownicy ceniący proste, zrozumiałe i nieprzekombinowane urządzenia.

Proste aparaty z dużymi przyciskami

Starsze osoby są przywiązane do tradycyjnych aparatów. Jeśli chcecie sprawić dziadkom prezent lub ich aparat wymaga wymiany, zwróćcie uwagę na dedykowane modele. Powinny być proste i funkcjonalne, a do tego niedrogie.

Popularne modele telefonów dla seniorów to modele praktyczne, o zawężonym zakresie funkcji. To telefony służące do dzwonienia, wyświetlania godziny i nadawania i odbierania wiadomości SMS. W tym celu przydatne będą duże przyciski z wyraźnymi, kontrastowymi cyframi, najlepiej z dobrym podświetleniem, aby ułatwić osobom ze słabszym wzrokiem korzystanie z telefonu o zmierzchu.

Telefon dla seniora w wersji smart

Nowoczesne smartfony to ogromny wybór zróżnicowanych modeli dla każdych potrzeb. Także seniorzy znajdą w tej kategorii coś dla siebie. Intuicyjny i prosty interfejs, czytelne i zrozumiałe ikonki oraz łatwy tryb dzwonienia to podstawa, ale wiele osób ucieszy możliwość robienia zdjęć i nagrywania filmików z wyjazdów, które potem można pokazać znajomym i rodzinie.

Dobrze, aby telefon przypominał model, z którego wcześniej korzystał nasz senior. Warto wybrać tę samą markę i model np. nowszej generacji. To w znacznym stopniu ułatwi naukę obsługi nowego urządzenia. Nie sugerujmy się za bardzo aktualnymi nowinkami i promocjami. Jeśli zdarzy się potrzeba, że trzeba będzie szybko zadzwonić np. po lekarza, a starsza osoba mieszka sama, telefon musi być wykonany szybko.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)