Telefon Hitachi Hi-Vision Cam Wooo nagrywa filmy HD i przesyła je do TV za pomocą HDMI

Telefon Hitachi Hi‑Vision Cam Wooo nagrywa filmy HD i przesyła je do TV za pomocą HDMI

Telefon Hitachi Hi-Vision Cam Wooo nagrywa filmy HD i przesyła je do TV za pomocą HDMI
23.05.2009 17:00, aktualizacja: 25.05.2009 10:59

W poniedziałek w sieci jednego z japońskich operatorów telekomunikacyjnych pojawi się nowy telefon komórkowy firmy Hitachi. Urządzenie nosi oznaczenie Hi-Vision Cam Wooo i pozwala na zapis materiału wideo w rozdzielczości 720p, który następnie można przesłać do telewizora HD za pomocą złącza HDMI.

Hitachi Hi-Vision Cam Wooo wyposażono w 3-calowy odchylany (podobnie jak w kamerach wideo) ekran LCD pozwalający na wyświetlanie obrazu w rozdzielczości 80. x 480 pikseli. Urządzenie dysponuje 5-megapikselowym sensorem i pozwala na rejestrację sekwencji wideo w jakości HD - 1280 x 720 pikseli. Zapisywane one są na kartach pamięci microSD o maksymalnej pojemności 8 GB ( taki nośnik powinien wystarczyć na nagranie 2-godzinnego materiału ). Można je też przesłać do telewizora HD przy wykorzystaniu cyfrowego interfejsu HDMI. Istnieje również możliwości wyboru pomiędzy trzema różnymi kolorami obudowy - niebieskim, czarnym oraz różowym.

Obraz
© (fot. IDG)

Warto przypomnieć, że nie jest to pierwszy telefon radzący sobie z filmami HD. Podobnymi możliwościami może się bowiem pochwalić sprzęt Samsunga - model Omnia HD.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)