TANDBERG Movi: udoskonalone oprogramowanie wideokonferencyjne

TANDBERG Movi: udoskonalone oprogramowanie wideokonferencyjne

TANDBERG Movi: udoskonalone oprogramowanie wideokonferencyjne
14.12.2009 12:01, aktualizacja: 14.12.2009 12:17

Firma TANDBERG poinformowała o nowych możliwościach Movi, biznesowego rozwiązania do komunikacji wideo przeznaczonego do komputerów osobistych. Movi to kompletny pakiet do mobilnej współpracy wideo, który łączy możliwość udostępniania treści z wysoką jakością obrazu i dźwięku oraz scentralizowanego zarządzania.

„Aktualizacja systemu Movi oferuje szereg kluczowych funkcji, które znacznie zwiększają wartość mobilnego rozwiązania TANDBERG - powiedział Ira Weinstein, analityk i wspólnik w firmie Wainhouse Research. - Nowy interfejs użytkownika sprawia, że korzystanie z Movi jest prostsze i bardziej intuicyjne. Jednakże najważniejszą zmianą jest wprowadzenie możliwości współdzielenia treści zapisanych na dysku komputera z innymi uczestnikami sesji. Ta nowa funkcja pozwala użytkownikom Movi nie tylko uczestniczyć w multimedialnych sesjach pracy zespołowej, ale również je prowadzić”.

Obraz
© (fot. Tandberg)

W połączeniu z nagradzanym oprogramowaniem TANDBERG Video Communication Server rozwiązanie Movi zmienia komputer PC w system wideo o jakości biznesowej, który może się łączyć z dowolnym innym systemem komunikacji wideo lub systemem telepresence opartym na standardach H.32. i SIP. Przy jednoczesnym zastosowaniu kamery TANDBERG PrecisionHD USB, Movi dostarcza obraz o rozdzielczości 720p i częstotliwości odświeżania równej 30 klatkom na sekundę. Oznacza to, że podczas wideokonferencji lub sesji telepresence Movi działa z najwyższą jakością HD, zapewniając wszystkim jego uczestnikom pełen komfort podczas tego typu spotkań. To zaawansowane oprogramowanie, które można w przeciągu kilku minut udostępnić tysiącom użytkowników za pomocą rozwiązania firmy TANDBERG do wdrożeń na dużą skalę, rozszerza korporacyjną sieć, zapewniając dostęp do ekonomicznej, łatwej w użyciu komunikacji wideo.

Dzięki oddzielnym interfejsom wideo i sterowania oraz wykorzystaniu katalogów kontaktów, dostęp do informacji o obecności innych użytkowników Movi oraz inicjowanie połączeń sprowadza się do kliknięcia myszką. Co najważniejsze, zgodność operacyjna ze standardowymi, wielopunktowymi jednostkami kontrolnymi oznacza, że oprogramowanie Movi nie jest ograniczone do połączeń typu punkt-punkt, jak inne rozwiązania do komputerów PC. Umożliwia łączenie się z wieloma użytkownikami różnych urządzeń i optymalizuje jakość połączenia pod kątem każdego z nich. Ponadto funkcja „obrazu w obrazie" do współdzielenia treści i oglądania obrazu z własnej kamery zwiększa elastyczność rozwiązania, pozwalając użytkownikowi upewnić się, z kim rozmawia podczas sesji pracy zespołowej albo udostępniania treści. Movi wykorzystuje też pełen potencjał inteligentnych funkcji sieciowych firmy TANDBERG, takich jak obsługa zapór sieciowych, konferencje wielopunktowe, rejestrowanie i archiwizacja oraz możliwość łączenia się ze starszymi usługami
ISDN.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)