Tak wyglądać będzie Cortana

Tak wyglądać będzie Cortana
Źródło zdjęć: © The Verge via Giznet.pl

05.03.2014 12:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Największą zmianą, jaką użytkownikom Windows Phone przyniesie aktualizacja systemu operacyjnego do wersji 8.1, będzie niewątpliwie wprowadzenie wirtualnego asystenta o nazwie Cortana. Portal The Verge opublikował wczoraj pierwsze zdjęcia przybliżające Cortanę.

Niestety fani serii Halo będą trochę rozczarowani –. pomimo tego, że wirtualny asystent Microsoftu odziedziczył swoją nazwę po sztucznej inteligencji pojawiającej się w tej serii gier, po włączeniu smartfonu z Windows Phone 8.1 na pokładzie, użytkownika nie przywita animacja postaci znanej z Halo. Zamiast tego Cortana reprezentowana będzie na urządzeniu za pomocą okręgu, animowanego, kiedy wirtualny asystent będzie zwracał się do użytkownika i przetwarzał dane. Nie jest to dużo, ale z drugiej strony, w przypadku tego typu udogodnień chodzi przecież funkcjonalność, a nie o grafikę.

Podobnie jak Siri, Cortana będzie zwracać się do użytkownika po imieniu, ale będzie też mogła stosować pseudonimy. Będzie również zbierała informacje na temat zachowań użytkownika, by na tej podstawie generować przypomnienia i sugestie. Opcjonalnie powiadomienia będą mogły być także generowane na podstawie informacji, o których użytkownik wspomni w treści maili.

Pozostałe dane potrzebne do działania dostarczać będzie przede wszystkim Bing, ale Microsoft zamierza współpracować w tym zakresie także z zewnętrznymi źródłami danych. Pierwszym z nich jest Foursquare, a Redmond planuje stopniowo poszerzać współpracę z innymi usługami.

Co ciekawe, w ubiegłym tygodniu pojawiły się też informacje o tym, że Cortana już w dniu premiery będzie obsługiwała język polski. Obsługa ta nie będzie w żaden sposób ograniczona i będzie uwzględniać dostęp do wszystkich funkcji, jakie będą dostępne w wersji angielskiej. Na potrzeby naszego języka asystentka ma mieć zmienione imię na Paulina.

Biorąc pod uwagę, że w ostatnich dniach pojawia się coraz więcej doniesień na temat Cortany, można spodziewać się, że Microsoft oficjalnie zaprezentuje jej możliwości podczas konferencji Build, która rozpocznie się za niecały miesiąc.

Obraz
© (fot. The Verge via Giznet.pl)

Polecamy w serwisie Giznet.pl: Nowy zwiastun filmu twórców trylogii Matrix

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także