Tak wygląda zorza polarna z kosmosu. Niesamowite nagranie z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej
Jeden z astronautów przebywających aktualnie na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej uchwycił niesamowite zjawisko. Zorza polarna widziana z pokładu stacji wygląda niesamowicie majestatycznie. Nagranie pochodzi z lipca 2018 roku.
Alexander Gerst jest niemieckim geofizykiem astronautą, pracującym dla Europejskiej Agencji Kosmicznej. 42-latek jest bardzo aktywny na Twitterze, mimo, że przebywa na orbicie okołoziemskiej, na stacji ISS.
Niemiecki astronauta często przekazuje ziemianom niesamowite obrazy wykonane ponad 400 km nad Ziemią. Kilka dni temu za pomocą Twittera przesłał zdjęcia Europy nocą. Innym wyjątkowo pięknym nagraniem pochwaliła się sama Europejska Agencja Kosmiczna, za pośrednictwem serwisu Youtube.
Alexander Gerst przebywa na orbicie, a mimo to, był gościem na jednym z koncertów niemieckiego zespołu Kraftwerk, tworzącego muzykę elektroniczną. Astronauta pojawił się w tle za artystami, i wspólnie z nimi, korzystając z wirtualnej konsoli na tablecie, zagrał utwór "Spacelab".
Oprócz standardowych misji badawczych, Alexander Gerst zajmuje się innowacyjnym projektem współpracy robota ze sztuczną inteligencją i człowieka. Wyposażona w 14 małych wiatraczków niewielka maszyna przypominająca pudełko bez trudu porusza się po ISS. To CIMON, zaprojektowany przez Airbusa na zlecenie Niemieckiej Agencji Kosmicznej.
CIMON został już przetestowany w specjalnym samolocie, we wnętrzu którego osiąga się krótkie stany nieważkości. Robota testował wówczas Alexander Gerst, który jak już wtedy było wiadomo, miał zostać członkiem załogi ISS.