Tak wygląda pierwsze CV Steve'a Jobsa. Wystawiono je na aukcję

Tak wygląda pierwsze CV Steve'a Jobsa. Wystawiono je na aukcję

Tak wygląda pierwsze CV Steve'a Jobsa. Wystawiono je na aukcję
Źródło zdjęć: © wikimedia Commons
Arkadiusz Stando
12.03.2018 11:42, aktualizacja: 13.03.2018 18:38

Steve Jobs też kiedyś szukał pracy, zanim jeszcze założył firmę Apple. W 1973 roku był zwykłym studentem, który nie wiedział co robić ze swoim życiem. Jego CV trafiło na aukcję.

Pod koniec zeszłego tygodnia w portalu aukcyjnym RR pojawiła się niezwykła oferta - pierwsze CV Steve'a Jobsa. Szacowana na początku cena - 50 tys. dolarów - została już przekroczona i prawdopodobnie do zakończenia aukcji w czwartek znacząco wzrośnie. Nie ma tu żadnego zaskoczenia. To CV daje zupełnie inne spojrzenie na Steve'a Jobsa. Przyszły miliarder i wizjoner przedstawia się jako zwykły uczeń college'u, poszukujący pracy.

Obraz
© RR auction

W czasie, z którego pochodzi CV Jobs uczęszczał do Reed College, szkoły sztuk wyzwolonych w Oregonie. Po semestrze jednak zrezygnował, ale na terenie kampusu zatrzymał się jeszcze na 18 miesięcy, uczestnicząc jedynie w tych zajęciach, które go interesowały.

Jak po latach wspominał, zrezygnował bo nie widział w tych studiach żadnej wartości. Nie miał pojęcia co zrobić ze swoim życiem, i nie widział żadnej nadziei w college'u na rozgryzienie tej zagadki. Stwierdził, że nie będzie marnować ciężko zarobionych pieniędzy rodziców i zakończy naukę. Zaczął więc szukać pracy.

Cała historia i CV przypomina, że Steve Jobs, zanim osiągnął wielki sukces, też był kiedyś zwykłym człowiekiem. Z CV nie wynika, o jakie stanowisko ubiegał się Jobs. Niedługo później, w 1974 roku zaczął pracę w Atari, wspólnie ze Stevem Woźniakiem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)