Tak wygląda pierwsze CV Steve'a Jobsa. Wystawiono je na aukcję

Tak wygląda pierwsze CV Steve'a Jobsa. Wystawiono je na aukcję12.03.2018 11:42
Tak wygląda pierwsze CV Steve'a Jobsa. Wystawiono je na aukcję
Źródło zdjęć: © wikimedia Commons

Steve Jobs też kiedyś szukał pracy, zanim jeszcze założył firmę Apple. W 1973 roku był zwykłym studentem, który nie wiedział co robić ze swoim życiem. Jego CV trafiło na aukcję.

Pod koniec zeszłego tygodnia w portalu aukcyjnym RR pojawiła się niezwykła oferta - pierwsze CV Steve'a Jobsa. Szacowana na początku cena - 50 tys. dolarów - została już przekroczona i prawdopodobnie do zakończenia aukcji w czwartek znacząco wzrośnie. Nie ma tu żadnego zaskoczenia. To CV daje zupełnie inne spojrzenie na Steve'a Jobsa. Przyszły miliarder i wizjoner przedstawia się jako zwykły uczeń college'u, poszukujący pracy.

289228615722477626
Źródło zdjęć: © RR auction

W czasie, z którego pochodzi CV Jobs uczęszczał do Reed College, szkoły sztuk wyzwolonych w Oregonie. Po semestrze jednak zrezygnował, ale na terenie kampusu zatrzymał się jeszcze na 18 miesięcy, uczestnicząc jedynie w tych zajęciach, które go interesowały.

Jak po latach wspominał, zrezygnował bo nie widział w tych studiach żadnej wartości. Nie miał pojęcia co zrobić ze swoim życiem, i nie widział żadnej nadziei w college'u na rozgryzienie tej zagadki. Stwierdził, że nie będzie marnować ciężko zarobionych pieniędzy rodziców i zakończy naukę. Zaczął więc szukać pracy.

Cała historia i CV przypomina, że Steve Jobs, zanim osiągnął wielki sukces, też był kiedyś zwykłym człowiekiem. Z CV nie wynika, o jakie stanowisko ubiegał się Jobs. Niedługo później, w 1974 roku zaczął pracę w Atari, wspólnie ze Stevem Woźniakiem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)