Tak wygląda Galaxy Note 7 od środka

Tak wygląda Galaxy Note 7 od środka

Tak wygląda Galaxy Note 7 od środka
Źródło zdjęć: © iFixit
19.08.2016 15:22, aktualizacja: 19.08.2016 16:41

Samsung niedawno zaprezentował swój najlepszy telefon w historii i jest on już dostępny w sprzedaży. To telefon o ciekawym projekcie i imponującej specyfikacji. A jak wyglądają jego podzespoły?

Niezawodna redakcja iFixit rozkręciła telefon Galaxy Note 7, aby sprawdzić, co ma w środku i ocenić możliwość jego naprawy bez wymiany całego urządzenia na nowe. Niestety, jak się okazało, telefon ten trudno będzie zreperować, ale redakcja zauważa, że jego konstrukcja jest bardziej przemyślana od Galaxy S7 Edge. Świadczyć mają o tym chociażby niepołączone ze sobą na stałe cewka do bezprzewodowego ładowania, akumulator i płyta główna.

Obraz
© (fot. iFixit)

Z łatwością można również usunąć moduł aparatu wraz z czytnikiem siatkówki. Co ciekawe, iFixit odkryło, że ów czujnik wykorzystuje emiter światła podczerwonego, by podświetlić nasze oczy. Sam aparat to Sony IMX260.

Na płycie głównej znajduje się procesor Snapdragon 820 i 4 GB pamięci LPDDR4 RAM. iFixit potwierdza też obecność zabezpieczeń przed wodą w złączu słuchawkowym, przyciskach głośności i komorze na rysik.

Obraz
© (fot. iFixit)

Skąd więc niska ocena (4/10) "naprawialności" telefonu? Problem stanowi wyświetlacz i towarzyszące mu komponenty oraz fakt, że przy rozmontowywaniu urządzenia bardzo łatwo można trwale uszkodzić zabezpieczenia przed zalaniem wodą.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: AMD wprowadza stan Zen

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (62)