Trwa ładowanie...
d3drrg7

Tak może wyglądać pierwsze osiedle na Marsie. Plan budowy domków 3D od projektantów Apple'a

Elon Musk chce wysłać ludzi na Marsa jeszcze w 2024 roku. Bardzo możliwe, że pierwsza partia ludzkości zamieszka w domach drukowanych w technologii 3D. Tak może wyglądać pierwsze życie na Marsie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Technologia druku 3D może pomóc w budowie pierwszego ludzkiego osiedla
Technologia druku 3D może pomóc w budowie pierwszego ludzkiego osiedla (East News)
d3drrg7

Podczas festiwalu Goodwood Festival of Speed w Wielkiej Brytanii, zostaną zaprezentowane pierwsze domki 3D, które mogą kiedyś stanąć na Marsie. Już za miesiąc zobaczymy prawdziwe makiety, które możecie zobaczyć na zdjęciach poniżej. Konferencja odbędzie się w dniach 12-15 lipca.

East News
Podziel się

Koncepcja zaprezentowana przez firmę Foster and Partners została już wielokrotnie nagrodzona. I nie dziwne, bo jej twórcy zaprojektowali także eleganckie, nowe sklepy Apple oraz stodion Wembley.

East News
Podziel się

Projekt obejmuje nie tylko budynki, ale także autonomiczne roboty, których celem będzie tworzenie obiektów 3D. Roboty mają wykorzystywać materiały z marsjańskiej gleby i skał, a także wszelkie nadające się do recyklingu surowce. Mają zbudować domy jeszcze przed przybyciem pierwszych osadników.

d3drrg7

Kapsuły mają zostać osadzone w niewielkiej szczelinie w powierzchni Marsa. Zadaniem robotów będzie jej wykopanie. Chodzi o to, aby stworzyć odpowiednie schronienie dla przyszłych kolonistów.

East News
Podziel się

Skąd takie zainteresowanie projektem kosmicznym, przez architektów słynnych budynków? Zarabiają już z pewnością pokaźne sumy, w końcu budowa stadionu Wembley wyniosła 757 milionów funtów. Tymczasem NASA wykłada 2 miliony dolarów na finansowanie wynalazców, którzy stworzą projekty mieszkań dla kosmicznych pionierów.

Firma Foster and Partners została już wynagrodzona przez agencję kosmiczną, kwotą 250 tys. dolarów. Zajęła pierwsze miejsce w drugiej fazie konkursu. Trzecia faza odbędzie się w przyszłym roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3drrg7

Podziel się opinią

Share

d3drrg7

d3drrg7