ycipk-2eefsa

Tak może wyglądać pierwsze osiedle na Marsie. Plan budowy domków 3D od projektantów Apple'a

Elon Musk chce wysłać ludzi na Marsa jeszcze w 2024 roku. Bardzo możliwe, że pierwsza partia ludzkości zamieszka w domach drukowanych w technologii 3D. Tak może wyglądać pierwsze życie na Marsie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Technologia druku 3D może pomóc w budowie pierwszego ludzkiego osiedla
Technologia druku 3D może pomóc w budowie pierwszego ludzkiego osiedla (East News)
ycipk-2eefsa

Podczas festiwalu Goodwood Festival of Speed w Wielkiej Brytanii, zostaną zaprezentowane pierwsze domki 3D, które mogą kiedyś stanąć na Marsie. Już za miesiąc zobaczymy prawdziwe makiety, które możecie zobaczyć na zdjęciach poniżej. Konferencja odbędzie się w dniach 12-15 lipca.

East News
Podziel się

Koncepcja zaprezentowana przez firmę Foster and Partners została już wielokrotnie nagrodzona. I nie dziwne, bo jej twórcy zaprojektowali także eleganckie, nowe sklepy Apple oraz stodion Wembley.

ycipk-2eefsa
East News
Podziel się

Projekt obejmuje nie tylko budynki, ale także autonomiczne roboty, których celem będzie tworzenie obiektów 3D. Roboty mają wykorzystywać materiały z marsjańskiej gleby i skał, a także wszelkie nadające się do recyklingu surowce. Mają zbudować domy jeszcze przed przybyciem pierwszych osadników.

Kapsuły mają zostać osadzone w niewielkiej szczelinie w powierzchni Marsa. Zadaniem robotów będzie jej wykopanie. Chodzi o to, aby stworzyć odpowiednie schronienie dla przyszłych kolonistów.

East News
Podziel się
ycipk-2eefsa

Skąd takie zainteresowanie projektem kosmicznym, przez architektów słynnych budynków? Zarabiają już z pewnością pokaźne sumy, w końcu budowa stadionu Wembley wyniosła 757 milionów funtów. Tymczasem NASA wykłada 2 miliony dolarów na finansowanie wynalazców, którzy stworzą projekty mieszkań dla kosmicznych pionierów.

Firma Foster and Partners została już wynagrodzona przez agencję kosmiczną, kwotą 250 tys. dolarów. Zajęła pierwsze miejsce w drugiej fazie konkursu. Trzecia faza odbędzie się w przyszłym roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2eefsa

ycipk-2eefsa
ycipk-2eefsa