Trwa ładowanie...
d45yww5

Ta tabletka może wyleczyć cię z grypy w ciągu doby. Nie ma lepszego sposobu

Japońscy naukowcy twierdzą, że odkryli lek na grypę, który zabije wirusa w ciągu 24 godzin. To może być rewolucja w medycynie. Światowa Organizacja Zdrowia jest zadowolona z wyników badań.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Według raportu, wystarczy jedna dawka leku, aby zwalczyć wirusa
Według raportu, wystarczy jedna dawka leku, aby zwalczyć wirusa (Shutterstock.com)
d45yww5

Nowy lek może być dostępny na świecie już za rok. Według pierwszych doniesień, w Stanach Zjednoczonych pojawi się już w 2019 r. Jeśli lek jest tak niesamowicie skuteczny, jak twierdzą naukowcy, to czeka nas rewolucja. Wyobrażacie sobie wyleczyć grypę w jeden dzień? Przy aktualnych możliwościach, tydzień to dobry wynik.

Naukowcy z firmy Shionogi & Co. przebadali pacjentów z Japonii i Ameryki. Podczas badań ustalili, że w ciągu zaledwie doby wszyscy chorzy zostali wyleczeni - podaje Wall Street Journal.

Najlepsze leki stosowane na świecie wymagają stosowania dwóch dawek dziennie przez pięć dni, aby pokonać chorobę. Natomiast w przypadku eksperymentalnego leku wystarczy jedna tabletka. Taka dawka blokuje wirusa grupy przed rozprzestrzenianiem się w komórkach człowieka. Japońska firma farmaceutyczna zastrzega jednak, że szybkie reagowanie zwiększa szanse na działanie leku.

d45yww5

Światowa Organizacja Zdrowia poinformowała, że lek Shionogi & Co. może być bardzo obiecujący. Twierdzą, że zmieni sposób leczenia grypy na całym świecie. Dyrektor generalny firmy, Isao Teshirogi dodaje, że lek nie tylko pozbywa się wirusa, ale blokuje też jego rozprzestrzenianie się. Dzięki temu, pacjenci stosujący lek nie zarażają innych osób.

Lek został opracowany przez naukowców z wielkim doświadczeniem. W wywiadzie dla Wall Street Journal, Isao Teshirogi dodaje, że naukowcy wcześniej badali metody walki z HIV, w których zastosowali podobne rozwiązanie. Wszelkie badania nad lekiem już się zakończyły. Pozostały tylko kwestie prawne i umowy z firmami, aby rozpocząć dystrybucję tabletek na świecie.

d45yww5

Podziel się opinią

Share

d45yww5

d45yww5
Więcej tematów