Ta kobieta nie istnieje. Kolejny prezenter ze sztucznej inteligencji

Ta kobieta nie istnieje. Kolejny prezenter ze sztucznej inteligencji

Ta kobieta nie istnieje. Kolejny prezenter ze sztucznej inteligencji
Źródło zdjęć: © Youtube.com
Grzegorz Burtan
01.03.2019 08:15

Żeby zostać prezenterem, potrzebna jest aparycja, dobry głos i setki godzin ćwiczeń nad jego intonacją. Można zrobić też jak w Chinach i zamiast zatrudniać nowego pracownika, powierzyć prezentację ramówki sztucznej inteligencji. Której nie da się odróżnić od kobiety.

Serwis informacyjny Xinhua, będącym odpowiednikiem TVP, zaprezentował nowe wzmocnienie swojej kadry prezenterskiej. Xin Xiaomeng, bo tak nazywa się "dziennikarka" jest efektem współpracy kanału oraz wyszukiwrki Sogou. I choć nie jest pierwszą prezenterką, która nie jest żywą osobą, to jest pierwszą żeńską "skórką" na sztuczną intelegencję prezentującą wiadomości.

Xinhua wprowadziła do swojej ekipy prezentera z AI jeszcze w listopadzie. Wtedy przedstawiono dwóch męskich prezenterów. Od tamtego czasu przedstawili poprowadzili 3,400 wydań wiadomości i zaliczyli 10 tysięcy minut czasu ekranowego. Imponujący wynik, ale z drugiej strony nie muszą jeść, pić, spać i odpoczywać.

Xinhua zapewnie nie zatrzyma się na tym etapie i będzie dołączać kolejnych wirtualnych prezenterów. Prawdziwy czy nie, nie ma nic gorszego w telewizji niż opatrzona twarz.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)