Szykują Xboksa na nowy system i utrudniają życie piratom

Szykują Xboksa na nowy system i utrudniają życie piratom

Szykują Xboksa na nowy system i utrudniają życie piratom
Źródło zdjęć: © chip.pl
11.10.2011 14:22

Przy okazji utrudnia życie piratom, którzy już się cieszyli z możliwości darmowego grania w najnowsze gry.

Major Nelson poinformował na swoim blogu, że dziś użytkownicy Xboksa 360 otrzymają systemową aktualizację. Nie wniesie ona żadnych widocznych zmian, przygotowuje jednak konsolę na coś innego.

Dzisiejsza aktualizacja systemu Xbox 36. to niestety nie ów nowy system operacyjny, na który czekamy. To wydanie serwisowe, które najprawdopodobniej szykuje konsolę do tych dość solidnych zmian. To jednak tylko nasze spekulacje, bowiem Microsoft nie podał do wiadomości publicznej co dokładnie ma na celu owa łatka.

Spodziewamy się również, że wraz z nią konsola zyska nowe zabezpieczenia antypirackie. Niedawno pojawił się mod iXtreme LT 2.0. autorstwa niejakiego C4eva, który umożliwia uruchomienie pirackich gier zapisanych w standardzie XGD3. Spodziewamy się, że właśnie przestał działać, aczkolwiek nie mamy jak tej informacji zweryfikować.

Prawdziwa ważna aktualizacja konsoli nastąpi na jesieni. Pojawi się interfejs Metro i lepsza obsługa kontrolera Kinect. Nie zabraknie aplikacji do Binga i YouTube'a, usprawnionej komunikacji między graczami i możliwości trzymania w chmurze swoich profili i zapisanych stanów gier. Ciekawą zmianą jest też wprowadzenie usługi Xbox LIVE TV, ta jednak najprawdopodobniej nie będzie dostępna w Polsce.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Zobacz Androida 4.0 w pełnej krasie

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)