Szybki i stabilny Internet w komórce? LTE w Samsung Galaxy S7!

Szybki i stabilny Internet w komórce? LTE w Samsung Galaxy S7!

Szybki i stabilny Internet w komórce? LTE w Samsung Galaxy S7!
Źródło zdjęć: © istockphoto.com
26.05.2018 15:44, aktualizacja: 28.05.2018 15:44

W XXI wieku korzystanie z komórki bez dostępu do Internetu jest niemal niemożliwe. Jakość i szybkość łącza mają natomiast niebagatelny wpływ na komfort surfowania w sieci. Podczas poszukiwań nowego telefonu warto wybrać urządzenie, które świetnie odpowiada na wymagania nowoczesnych użytkowników komórek.

Nowoczesne smartfony

Telefony komórkowe XXI wieku niczym już nie przypominają urządzeń, które można było znaleźć na półkach sklepowych zaledwie kilka lat temu. Nowoczesność śmiało zagląda do naszych domów przez wszystkie okna, postęp puka do drzwi, a rozwój elektroniki nie pozwala nawet na chwilę wytchnienia. Innowacyjne rozwiązania stały się nieodłącznym elementem życia każdego z nas, czego dowodem są chociażby właśnie smartfony. Te niewielkie urządzenia charakteryzują się przeogromną funkcjonalnością, pozwalając tym samym na wiele więcej niż tradycyjne komórki sprzed dekady bądź dwóch.

Jednym z podstawowych elementów, na które zwracamy uwagę, kupując nowy telefon, jest szybki Internet. W końcu z zasobów sieci korzystamy niemal bez przerwy, często o wiele częściej, niż mogłoby się wydawać. Prawie każda aplikacja w mniejszym lub większym stopniu korzysta z Internetu, mnóstwo czasu spędzamy w mediach społecznościowych czy słuchając muzyki, niektórzy nawet oglądają filmy lub seriale w sieci.

Aby móc robić to wszystko z pozycji własnego telefonu, musisz być właścicielem praktycznego i użytecznego smartfona. Jednym z modeli godnych szczególnego polecenia jest Samsung Galaxy S7. To kolejna propozycja koreańskiego producenta z jednej z najbardziej znanych serii smartfonów. Linia Galaxy nie tylko wprowadziła do branży komórkowej nową jakość, ale również zadecydowała o tym, że Samsung do dziś uważany jest za jednego z potentatów na smartfonowym rynku.

Samsung Galaxy S7 – znakomity Internet

Samsung Galaxy S7 tak doskonale radzi sobie z obsługą sieci dzięki fenomenalnie wprost dopracowanej obsłudze LTE. Long Term Evolution, bo tak brzmi rozwinięcie tego bardzo znanego skrótu, to nowoczesna i bardzo praktyczna forma bezprzewodowej transmisji danych GSM, którą wykorzystuje się w urządzeniach mobilnych. Standard docelowo zastępuje stosowane uprzednio systemy trzeciej generacji, dlatego też czasem bywa określany po prostu jako 4G.

Zdecydowanie największą zaletą LTE jest oczywiście prędkość przesyłu. Dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii udało się uzyskać szybkość 150 Mb/s w warunkach testowych. Należy mieć przy tym na uwadze, że rzeczywista jakość sygnału jest uzależniona od wielu elementów, w tym m.in. od telefonu, z jakiego obecnie korzystasz. Między innymi dlatego właśnie Samsung Galaxy S7 cieszy się tak dużą popularnością zarówno wśród ekspertów, jak i użytkowników na całym świecie.

Prędkość to jednak nie wszystko, w przypadku mobilnego Internetu bardzo istotne są także takie parametry, jak stabilność łącza oraz opóźnienia. W obu z nich LTE wypada znakomicie; standard ten odznacza się dużą odpornością na zakłócenia oraz opóźnieniami nie większymi niż kilka milisekund. Dlatego też transmisja jest trwała i szybka, a w praktyce pozwala użytkownikowi na wiele więcej niż wspomniane 3G.

Z LTE bez kłopotu obejrzysz najnowszy odcinek ulubionego vloga lub serialu w jakości HD w sieci czy pobierzesz nawet bardzo duże pliki. Koniec z długim oczekiwaniem na ściągnięcie aktualizacji systemu bądź aplikacji. Z Samsungiem Galaxy S7 wszystkie twoje działania w sieci będą o wiele szybsze i wygodniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)