"Szokująca Ziemia" na Blu-ray, musisz to mieć

"Szokująca Ziemia" na Blu‑ray, musisz to mieć

"Szokująca Ziemia" na Blu-ray, musisz to mieć
27.11.2008 14:13, aktualizacja: 27.11.2008 14:44

O 12 filmów dokumentalno-przyrodniczych z serii „Szokująca
Ziemia” wzbogacił się katalog filmów na płytach Blu-ray firmy APR
Project DVD. Jest to pierwsze, przygotowane przez polską
niezależną firmę wydawniczą i producencką, na tak dużą skalę
wydawnictwo filmów na niebieskich krążkach.

*O 12 filmów dokumentalno-przyrodniczych z serii „Szokująca Ziemia” wzbogacił się katalog filmów na płytach Blu-ray firmy APR Project DVD. Jest to pierwsze, przygotowane przez polską niezależną firmę wydawniczą i producencką, na tak dużą skalę wydawnictwo filmów na niebieskich krążkach. *
„_ Zdecydowaliśmy się na zakup licencji i samodzielne wyprodukowanie oraz dystrybucję serii filmów Szokująca Ziemia, gdyż oprócz niezaprzeczalnych aspektów poznawczych pokazują one w spektakularny sposób przewagę technologii Blu-ray nad zapisem DVD, a nawet w niektórych przypadkach nad obrazem oferowanym obecnie przez telewizję HD ” – mówi Tomasz Nowak, szef firmy APR Project DVD. „ To prawdziwa gratka dla miłośników technologii High Definition. Cała seria ma jedną wspólną cechę. Pokazuje miejsca i wydarzenia na Ziemi z szokującą jakością obrazu i dźwięku. W skład serii wchodzi siedemnaście filmów, a w tym roku do sprzedaży trafi dwanaście z nich. _”

| [

Obraz

]( javascript:otworz('http://i.wp.pl/a/f/jpeg/21225/szokujaca-ziemia-600.jpeg', 458, 600) ) |
| --- |Na pierwszej płycie z serii „Szokująca Ziemia” znalazły się dwa odcinki „Pierścień Ognia” i „Burza Planetarna”, opowiadające o tajemnicach naszej planety. Pierwszy z nich pokazuje trzęsienia ziemi, najbardziej aktywne wulkany świata i wyjaśnia, dlaczego na Ziemi rośnie aktywność wulkaniczna. „Burza Planetarna” to z kolei niesamowita opowieść o tym, jak nasza planeta i układ słoneczny zostały zmienione raz na zawsze przez jedną burzę asteroidów. Co gorsza, ta historia może się powtórzyć…

Druga płyta z serii „Szokująca Ziemia” zawiera także dwa odcinki - „Meteor Dinozaurów” i „Powrót Wielkich Huraganów”. Część naukowców twierdzi, że gigantyczny meteor zabił dinozaury. Jednakże niedawne odkrycie ogromnego krateru przy wybrzeżach Australii dało podstawy do sformułowania nowej, kontrowersyjnej teorii dotyczącej tego wydarzenia. "Powrót Wielkich Huraganów” to z kolei historia największych, najbardziej niszczycielskich huraganów, jakie kiedykolwiek przeszły przez Ziemię. Dowody potwierdzają, iż wiatry o prędkości nawet do 1100 km/h unicestwiły całe ekosystemy 3000 lat temu. Kolejne płyty z serii „Szokująca Ziemia” zawierają interesujące dokumenty z różnych zakątków świata. W listopadzie 2008 na rynku pojawią się dwie płyty:

„Etiopia. Czarny Samuraj” – to opowieść o plemieniu Surma, odizolowanej społeczności, która wykształciła kulturę siły. Mężczyźni stają do brutalnej walki – donga, by udowodnić swoją pozycję w grupie. W ich życie wpisana jest ciągła walka o przetrwanie.

„Kamerun. Jaglavak. Książę insektów” – jedynym ratunkiem, by ocalić całe plemię przed atakiem kolonii termitów jest Jaglavak – Książę Insektów. To od niego zależy przetrwanie całego plemienia w porze suszy. Pierwsze 12 tytułów ukaże się na rynku do końca 2008 roku, pozostałe w styczniu 2009 roku.

„_ Filmy wchodzące w skład serii trafią do sprzedaży pojedynczo lub w zestawach składających się z 4 płyt i będą dostępne między innymi w sieciach handlowych Empik, Media Markt i Saturn oraz sklepach Kolporter, Euro RTV AGD Carrefour i Sellgros, a także w sklepie internetowym Stereo.pl i innych _ - poinformował Tomasz Nowak, szef firmy APR Project DVD. „_ Wprowadzając serię Szokująca Ziemia przełamujemy też pewną granicę psychologiczną. Dotychczas barierą rozwoju tego formatu w Polsce była cena pojedynczej płyty, która wahała się pomiędzy dziewięćdziesiąt dziewięć, a sto dwadzieścia złotych. Będziemy się starali, żeby film z serii Szokująca Ziemia kosztował na półce pięćdziesiąt złotych, a więc tyle, ile dziś kosztuje premierowy film zapisany na płycie DVD. _”

Blu-ray przestaje być już tylko technologią dla pasjonatów. W Polsce od początku 2007 roku ceny odtwarzaczy stacjonarnych spadły prawie 3 krotnie i obecnie można już je kupić za ok. 800 zł. Sprzedano też już około 2 milionów telewizorów Full HD i HD Ready, rośnie też sprzedaż filmów na niebieskich płytach. W ostatnim roku w Europie wzrosła ona z 500 tysięcy do ponad 2 milionów. Światowe katalogi filmów na płytach Blu-ray obejmują już ponad 1200 tytułów, a do końca roku przybędzie kolejnych 500.

Największe hollywoodzkie wytwórnie filmowe zapowiedziały także, że od początku przyszłego roku wszystkie nowe produkcje będą wydawane wyłącznie na płytach Blu-ray. Prognozy oraz informacje napływające z rynku wskazują, że format Blu-ray już upowszechnia się szybciej, niż niegdyś DVD. Według przedstawicieli koncernu Walt Disney filmy w formacie Blu-ray osiągną wyższą sprzedaż od płyt DVD już w przeciągu dwóch najbliższych lat.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)