Szefowa YouTube w Polsce. Susan Wójcicki spotka się z premierem

Szefowa YouTube w Polsce. Susan Wójcicki spotka się z premierem

Szefowa YouTube w Polsce. Susan Wójcicki spotka się z premierem
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
Adam Bednarek
08.11.2018 15:23, aktualizacja: 08.11.2018 15:35

Susan Wójcicki, posiadające polskie korzenie szefowa YouTube'a, będzie w Polsce świętować obchody odzyskania niepodległości. Spotka się z premierem Mateuszem Morawieckim, będzie też uczestniczyć w spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą.

"Susan Wójcicki, szefowa YouTube'a mająca polskie korzenie, odwiedzi Warszawę z okazji stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości" – informuje portal 300POLITYKA.

12 listopada Susan Wójcicki spotka się z premierem Mateuszem Morawieckim. Szefowa YouTube'a ma wziąć udział w dyskusji o "przyszłości polskich innowacji". W planach jest też spotkanie na Zamku Królewskim organizowane przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Najważniejsza osoba w Google’u, o której nigdy nie słyszałeś - jeszcze tak w 2011 roku Gadżetomania opisywała sylwetkę Susan Wójcicki. Dlaczego najważniejsza? Nie tylko dlatego, że bez niej Google miałoby problem z powstaniem - to właśnie od niej założyciele przyszłego giganta wynajęli garaż, od którego rozpoczęła się budowa imperium. Wójcicki była też 16. pracownikiem Google'a. Swego czasu odpowiadała za 96 proc. przychodów korporacji.

To dzięki niej mamy Google Doodle, charakterystyczne grafiki, które zastępują logo firmy, opowiadając historię ważnego święta, wydarzenia czy postaci. Ona też namówiła szefów, by ci zakupili serwis YouTube za 1,6 mld dolarów. Dziś jest jego szefową.

Jej dziadkiem był Franciszek Wójcicki. Jego żona, Janina Wójcicka, w 1948 roku wraz z synem, czyli ojcem Susan Wójcicki, opuściła Polskę i wyjechała do USA. W marcu 2017 roku Susan Wójcicki odnowiła polski paszport.

Chociaż na najbliższym spotkaniu szefowa YouTube'a ma dyskutować o przyszłości polskich innowacji, to być może w kuluarach poruszony zostanie temat "ACTA 2". Wójcicki ostrzega: artykuł 13 to koniec YouTube'a dla Europejczyków.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)