ycipk-45ykdt

Szczepionki mają wpływ na autyzm? Badania dają jednoznaczną odpowiedź

Jeśli nadal macie wątpliwości, jak jest naprawdę, wyniki ponad 100 badań powinny was przekonać. Udowodniono w nich, że szczepionki nie mogą powodować autyzmu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dziecko podczas szczepienia
Dziecko podczas szczepienia (123RF.COM)
ycipk-45ykdt

Temat szczepień od kilku lat jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych i dyskutowanych w polskim internecie. Zamiast ucichnąć, nowe teorie internautów wciąż go napędzają. Mimo tego, że setki badań wykazały brak połączenia między tymi dwoma zjawiskami.

Autyzm dotyka zarówno dzieci szczepione, jak i te, których nie zaszczepiono.Ponad 20 artykułów naukowych obala wszelkie związki między szczepionkami a autyzmem. Kolejne 100 badań wykazało ich brak. Dlaczego wciąż łączy się te dwa zjawiska?

ycipk-45ykdt

Według doniesień CDC, w latach 2004 - 2012 zwiększyła się liczba przypadków dzieci z autyzmem, z 1 na 125 na ponad 1 na 68. Należy jednak wziąć pod uwagę, że w ciągu tych lat zmieniły się kryteria w rozpoznawaniu tego zaburzenia.

Zobacz Także: Nowa wersja ulubionego auta Polaków. Producent zaczyna odliczanie do premiery

Badanie Japończyków z 2005 r. pokazało, że wycofanie szczepionki MMR nie miało żadnego związku z liczbą dzieci z autyzmem, która stopniowo rosła, nawet po zaprzestaniu jej stosowania. Badanie wykazało, że u co najmniej 170 dzieci zaobserwowano zaburzenie, mimo, że nie stosowano szczepionek.

W 2014 roku, czasopismo naukowe "Autyzm" opublikowało badanie dotyczące rodzeństw, w których zdarzał się autyzm. Tam także stwierdzono, że szczepienia nie miały wpływu na rozwój zaburzenia. Więcej przeczytacie pod tym adresem.

ycipk-45ykdt

Zobacz Także: Najlepszy rodzaj skrzyni biegów? To nie jest zwykły automat

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-45ykdt

ycipk-45ykdt
ycipk-45ykdt