Szczepionka na koronawirusa. Ponad 100 tys. Amerykanów zgłosiło się na testy

Szczepionka na koronawirusa. Ponad 100 tys. Amerykanów zgłosiło się na testy

Szczepionka na koronawirusa. Ponad 100 tys. Amerykanów zgłosiło się na testy
Źródło zdjęć: © YouTube
27.07.2020 07:52

Szczepionka na koronawirusa to obecnie jeden z najbardziej pożądanych preparatów na rynku. Nic dziwnego, że do jego testowania zgłosiło się w USA ponad 100 tysięcy osób. Cztery firmy opracowujące preparat potrzebują do masowych badań 120 tys. ochotników.

Szczepionka na koronawirusa to zdaniem wielu ekspertów jedyna słuszna droga w kierunku zahamowania pandemii COVID-19. Obecnie na całym świecie prowadzone są prace nad ponad 100 lekami, których celem jest skuteczne zwalczanie śmiertelnie niebezpiecznej infekcji. Spośród nich, 23 preparaty są w fazie badań klinicznych. Największe szanse na powodzenie mają te opracowywane przez cztery firmy: Moderna, Pfizer BioNTech, AstraZeneca oraz Inovio.

Wyżej wymienione koncerny potrzebują co najmniej 120 tysięcy ochotników, którzy zgodziliby się na przetestowanie szczepionki. Liczba chętnych stale rośnie więc wszystko wskazuje na to, że z osiągnięciem odpowiedniego progu nie powinno być najmniejszych problemów.

Według portalu USA Today, do badań klinicznych zgłosiło się już ponad 107 tysięcy Amerykanów.

Masowe testy będą przeprowadzane w trzeciej fazie badań klinicznych. Ich celem będzie zweryfikowanie, czy preparat faktycznie chroni pacjentów przed zainfekowaniem lub przyczynia się do łagodniejszego przechodzenia przez chorobę.

Agencja Kontroli Leków i Żywności (FDA) w pierwszej kolejności podda badaniom tych, dla których koronawirus stanowi szczególne niebezpieczeństwo. Do tego grona osób zaliczają się przede wszystkim starsi pacjenci z chorobami towarzyszącymi.

Przypomnijmy, że w Stanach Zjednoczonych potwierdzono już ponad 3,83 mln przypadków wirusa SARS-CoV-2. Wskutek przegranej walki z infekcją zmarło tam ponad 140 tys. osób.

Chcesz śledzić na bieżąco rozwój koronawirusa w Polsce? Sprawdź dedykowaną temu aplikację internetową.

Więcej na temat koronawirusa dowiesz się zapisując na nasz specjalny newsletter.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)