System Windows 10 można kupić na... pendrive'ie

System Windows 10 można kupić na... pendrive'ie
Źródło zdjęć: © Microsoft

08.09.2015 11:31, aktual.: 08.09.2015 12:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Później wrzucę || W czasach, w których coraz więcej komputerów przenośnych w ogóle nie ma napędu optycznego, taki sposób dystrybucji systemu to niemalże konieczność.

Czemu niemalże? Cóż, tak naprawdę w zupełności wystarczyłaby zapewne jakaś solidna tekturka z naklejonym kluczem cyfrowym potrzebnym do zarejestrowania systemu. Z drugiej strony pendrive USB również ma pewne zalety – nie obciąża naszego transferu danych, co w przypadku korzystania z urządzeń mobilnych (i mobilnego dostępu do internetu) może mieć duże znaczenie.

Obraz
© (fot. chip.pl)

O tym, że Windows 1. będzie dystrybuowany również na pamięciach flash USB, pisaliśmy jeszcze przed premierą tego systemu. Ale później temat zniknął, by pojawić się obecnie. W sieci pojawiły się zdjęcie pendrive'ów z Japonii, ale taką wersję Win10 dostaniemy także w Polsce - zarówno w wersji Home, jak i Pro.

Obraz
© (fot. Komputronik.pl)

Pudełkowy Windows 10 Home 499 zł, zaś wersja Pro jest już znacznie droższe – około 800-900 zł. Oczywiście warto pamiętać, że zarówno ten, jak i inne płatne sposoby dystrybucji nowego systemu stanowią absolutny margines wśród komputerów, które z niego korzystają, ponieważ co najmniej do 29 lipca 2016 roku Windows 10 jest bezpłatny dla osób korzystających z Windows 7, 8 i 8.1, ale stopniowo udziały nowego systemu w wersji płatnej będą się zwiększać.

_ SŁK - Wirtualna Polska / chip.pl _

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (31)
Zobacz także