Symantec zadba o bezpieczeństwo kibiców piłkarskich

Symantec zadba o bezpieczeństwo kibiców piłkarskich

Symantec zadba o bezpieczeństwo kibiców piłkarskich
15.02.2010 16:00, aktualizacja: 15.02.2010 16:30

Firma zainicjowała właśnie procedurę monitoringu zagrożeń sieciowych, związanych z piłkarskimi mistrzostwami świata. Mundial rozpocznie się w czerwcu br., ale w Internecie już dziś działa strona, na której zamieszczane będą najnowsze doniesienia o aktywności cyber-przestępców mającej związek z mistrzostwami.

Pod adresem 2010netthreat.com uruchomiony został serwis informacyjny, w którym będzie można znaleźć dane dotyczące aktywności złośliwego oprogramowania i spamu, wykorzystujących zainteresowanie internautów piłkarskimi mistrzostwami świata.

Na stronie znaleźć można również komentarze i opinie ekspertów Symanteka - już teraz uważają oni, że mundial w RPA będzie w ścisłej czołówce tegorocznych wydarzeń najczęściej wykorzystywanych przez cyber-przestępców w ich działalności.

"W przeszłości byliśmy świadkami zwiększonej aktywności internetowych przestępców przy każdym większym wydarzeniu sportowym. Podczas olimpiady w Pekinie liczba ataków 'phishingowych' wzrosła aż o 6. proc. Mundial, który przyciągnie uwagę ponad miliarda ludzi na całym świecie, może być świetną przykrywką dla nielegalnej działalności tego typu" - ocenia Paul Wood, analityk Symanteka.
Na stronie 2010netthreat.com będą też dostępne typowe informacje przydatne kibicowi piłkarskiemu - odnośniki do stron z doniesieniami z mistrzostw czy informacjami o biletach.

Mistrzostwa świata w piłce nożnej w RPA rozpoczną się 11 czerwca.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)