Swyp zastąpi wszystkie karty, jakie nosisz w portfelu

Swyp zastąpi wszystkie karty, jakie nosisz w portfelu
Źródło zdjęć: © chip.pl

29.01.2015 09:47, aktual.: 29.01.2015 11:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Uniwersalne, inteligentne karty płatnicze to bardzo świeże gadżety, które jeszcze nie zadomowiły się na rynku. Pojawia się jednak coraz więcej ich koncepcji i prawdopodobnie już niedługo zamiast stosu kart wypychających nasze portfele na stałe zagości tylko jeden model.

W ubiegłym roku pisaliśmy już o Plastc - magnetycznej karcie z e-inkowym, dotykowym wyświetlaczem, mogącej przechować dane 20 kart płatniczych i lojalnościowych. Swyp jest jej bezpośrednim konkurentem. Ta metaliczna karta posiada trzy fizyczne przyciski oraz niewielki, monochromatyczny wyświetlacz, na którym pokazywane będą najistotniejsze informacje na temat rodzaju aktywnej karty, jej ważności i dostępnych środkach oraz kodu CVV. By przenieść dane naszych kart do Swypa będziemy potrzebowali dodatkowego gadżetu skanującego pasek magnetyczny. W późniejszym czasie dojdzie możliwość konfiguracji kart przez skaner barkodów.

Specjalna aplikacja przechowa dane 25 kart. Korzystanie ze Swypa jest tak proste jak korzystanie z tradycyjnej karty. Po prostu przed dokonaniem płatności należy wybrać przy pomocy fizycznych przycisków zapisaną wcześniej kartę, którą chcemy obciążyć. Podobnie jak w przypadku Plastc, tu także karta zostanie zablokowana, gdy zostawimy ją poza granicami zasięgu Bluetooth smartfona. Korzystanie z niej w takim wypadku będzie wymagało wprowadzenie dodatkowego, zabezpieczającego ją kodu PIN. Obecność smartfona przy dokonywaniu transakcji nie jest zatem wymagana.

Minusy? Producent nie podał, na jak długo wystarczy bateria urządzenia. Swyp nie będzie także posiadał modułu NFC. Za to jest znacznie tańszy od konkurencji. W limitowanej przedsprzedaży można zakupić go za 49 dolarów. Później cena ma podskoczyć do 99 dolarów.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: 7 nowości Samsunga Galaxy S6

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)