Święto Niepodległości 11 listopada. MSWiA chce zakazu noszenia broni

Święto Niepodległości 11 listopada. MSWiA chce zakazu noszenia broni

Święto Niepodległości 11 listopada. MSWiA chce zakazu noszenia broni
Źródło zdjęć: © East News | ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Karolina Modzelewska
06.11.2019 07:38

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji chce zadbać o bezpieczeństwo obywateli podczas Święta Niepodległości 11 listopada. W związku z tym planuje wprowadzić czasowy zakaz noszenia broni.

W najbliższy poniedziałek, 11 listopada będziemy obchodzić 101. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Jest to dzień wolny od pracy i szkoły. W tym dniu MSWiA planuje wprowadzić czasowy zakaz noszenia broni w Warszawie.

Święto Niepodległości 11 listopada: Projekt rozporządzenia MSWiA

Projekt rozporządzenia dotyczy " wprowadzenia czasowego zakazu noszenia broni i przemieszczania jej w stanie rozładowanym". Został skierowany do uzgodnień międzyrządowych.

W wyjaśnieniu do swojego projektu MSWiA napisało: "wprowadzenie czasowego zakazu noszenia broni i przemieszczania jej w stanie rozładowanym jest uzasadnione koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa uczestników uroczystości państwowych z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości, a także zgromadzeń publicznych, organizowanych w dniu 11 listopada 2019 r. w Warszawie".

Święto Niepodległości 11 listopada: Bezpieczeństwo obywateli

Zaproponowane rozwiązanie ma czasowo zwiększyć poziom bezpieczeństwa i porządku publicznego. Zakaz noszenia i przemieszczania się z bronią pozwoli uniknąć m.in. niebezpieczeństwa w postaci jej utraty i dostania się w niepowołane ręce.

Źródło: PAP, MSWiA

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)