Świetny pomysł Polaków: inteligentny asystent przyjmowania leków PillBox

Świetny pomysł Polaków: inteligentny asystent przyjmowania leków PillBox

Świetny pomysł Polaków: inteligentny asystent przyjmowania leków PillBox
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
06.10.2015 15:39, aktualizacja: 07.10.2015 10:07

Osobami najczęściej przyjmującymi leki regularnie są osoby starsze. Ilość przyjmowanych leków sprawia, że czasami zapominają oni o przyjęciu odpowiedniego leku lub przyjmują dawki podwójne. Polski system PillBox dba o to, aby każdy pacjent przyjął właściwy lek we właściwym czasie, informując go o tym za pośrednictwem telefonu. Za wydanie odpowiedniego lekarstwa odpowiada natomiast specjalny, cyfrowy dyspenser.

Zsynchronizowany z platformą dr Poket, PillBox wydaje odpowiednią dawkę leku o odpowiedniej porze, umieszczając ją w jednym ze specjalnych pojemników. Pacjent zostaje poinformowany o konieczności przyjęcia środka dzięki sygnałom świetlnym i dźwiękowym. Jedyne, co pozostaje zrobić, to wziąć tabletkę i popić szklanką wody.

PillBox został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych: posiada duży wyświetlacz, nadaje sygnały świetlne oraz dźwiękowe, wskazujące tym samym na odpowiedni pojemnik z lekiem. Dba też o osoby niewidome. Aby wyeliminować ryzyko przyjęcia nieodpowiedniego leku, urządzenie wysuwa linie naprowadzające, po których użytkownik przesuwa palec, a te doprowadzają go do właściwego pojemnika z lekiem.

Aby wprowadzić lek do aplikacji, wystarczy zeskanować kod kreskowy z opakowania leku i wybrać użytkownika, dla którego lek jest przeznaczony. Dzięki systemowi powiadomień oraz dostępu do historii leczenia, można zdalnie kontrolować proces leczenia u podopiecznego i co najważniejsze - błyskawicznie reagować w przypadku nieprawidłowości.

dr Poket opiera się na szczegółowych i rzetelnych informacjach na temat leków dostarczanych przez największego, niezależnego dostawcę informacji o lekach. Dzięki temu, pacjent nie tylko pamięta o konieczności przyjęcia leku, ale także dowiaduje się o przeciwwskazaniach, a także jest informowany, gdy zachodzi konflikt pomiędzy składnikami dwóch leków, co pozwala ustrzec go przez niebezpiecznymi konsekwencjami ich połączenia.

PillBox komunikuje się z platformą w czasie rzeczywistym za pomocą połączenia Bluetooth lub korzystając z sieci bezprzewodowej. Dostęp do platformy możliwy jest poprzez aplikację mobilną na systemy iOS, Android, WindowsPhone. Pełna obsługa możliwa jest również w wersji przeglądarkowej.

Urządzenie wyposażone jest w kolorowy wyświetlacz, wbudowany czytnik kard SD, własne zasilanie bateryjne z możliwością podłączenia urządzenia do prądu oraz wbudowany głośnik informujący o wydaniu dawki leku.

Jedno urządzenie może obsłużyć bez problemu wszystkich członków rodziny, ale nie tylko. Można go stosować w placówkach zdrowia, gdzie możliwe jest dodanie do systemu aż 12. pacjentów. Urządzenie może w swoim wnętrzu przechowywać różnej rodzaje lekarstw, o niemal dowolnym kształcie i rozmiarze. Możliwa jest także swobodna rozbudowa, tak aby zwiększyć ilość wydawanych leków.

Pillbox to polski pomysł, który można wesprzeć na Kickstarterze:
https://www.kickstarter.com/projects/indiedesigners/1344984444?token=0b9a6551

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)