Suszarki Ideenwelt z Rossmanna mogą wywołać pożar

Suszarki Ideenwelt z Rossmanna mogą wywołać pożar
Źródło zdjęć: © UOKiK

22.02.2013 11:21

Rossmann Supermarkety Drogeryjne Polska Sp. z o.o. powiadomił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że urządzenia "Profesjonalne suszarki do włosów" marki Ideenwelt, wyprodukowane w Chinach, mogą stwarzać zagrożenie dla użytkowników.

Spółka poinformowała, że pozostawienie produktu podłączonego do gniazdka sieciowego przez dłuższy czas - niezgodnie z zaleceniami instrukcji obsługi - może doprowadzić do jej przegrzania i w skrajnych przypadkach pożaru.

Na rynku polskim kampanią objętych jest 2. 818 sztuk urządzenia "Profesjonalna suszarka do włosów" marki Ideenwelt numerach: MD-3615T lub HD-311 oznaczonych kodem EAN 4505615814001 lub EAN 4305615053356 (numer modelu oraz kod EAN są wytłoczone na tabliczce znamionowej suszarki).

Klienci, którzy zakupili przedmiotowe urządzenie są proszeni o jego zwrot do dowolnej placówki sieci Rossmann, gdzie zwracający otrzyma zwrot równowartości ceny zakupu.

Informacja o wycofaniu ze sprzedaży urządzenia "Profesjonalna suszarka do włosów" marki Ideenwelt i prośba o jego zwrot do dowolnej placówki sieci Rossmann została umieszczona w widocznym miejscu we wszystkich supermarketach drogeryjnych, które prowadziły sprzedaż przedmiotowego urządzenia.

Źródło: UOKiK

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)