Sukces polskiej firmy. Współpracują z Apple, Google i Amazonem

Sukces polskiej firmy. Współpracują z Apple, Google i Amazonem
Źródło zdjęć: © FIBARO | Grzegorz Kuznik
Grzegorz Burtan

11.01.2018 15:53, aktual.: 11.01.2018 17:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Fibaro robi furorę za oceanem na targach CES w Las Vegas. Polska firma oferuje systemy do komunikacji w internecie rzeczy, które współpracują z rozwiązaniami firmowanymi przez największe koncerny technologiczne świata - Apple'a, Google'a i Amazona.

- Od początku rozwoju Fibaro uważaliśmy, że naturalnym systemem obsługi całego internetu rzeczy przez człowieka jest swobodna mowa. Nie czekając na ruch gigantów, sami wprowadziliśmy rozwiązanie o nazwie Lili. W tej chwili integrujemy się z asystentami takich firm jak Apple, Google i Amazon. Jest to proste, bo przeszliśmy już drogę takiego wdrożenia, zanim stało się to modne – tłumaczy Maciej Fiedler, prezes zarządu Fibaro.

Fibaro doskonale dogaduje się z Alexą, Siri oraz ostatnio Google Home. To ostatnie rozwiązanie jest jednocześnie największą nowością w portfolio firmy. Proces certyfikacji zakończył się pod koniec 2017 roku.

Każdy z asystentów umożliwia głosowe sterowanie urządzeniami wchodzącymi Fibaro, a także wybranymi urządzeniami innych producentów podłączonymi do systemu. Możliwe jest wydawanie komend, które zgaszą lub zapalą światło, dostosują temperaturę pomieszczania, a nawet poinformują nas o tym, które okna i drzwi w domu są otwarte. Wystarczy wypowiedzieć odpowiednie polecenie.

Poza dużymi partnerstwami, Fibaro wdraża również integracje tworzone przez społeczność. W tej chwili, dla użytkowników platformy większość z nich dostępna jest w dedykowanym, bezpłatnym sklepie. Lista integracji obejmuje urządzenia takich marek jak Yamaha, Ikea (Tradfri) czy SolarEnergy. Społeczność tworzy również rozwiązania wykorzystujace adaptery IR między innymi dla urządzeń takich firm jak Samsung, Sony, LG, Apple, Dream, O2 lub Panasonic.

Do tego fani rozwiązań Apple mogą cieszyć się aż 6 produktami Fibaro – Door/Window Sensor, Single Switch, Flood Sensor, Motion Sensor, CO Sensor oraz Wall Plug EU. Wkrótce dołączą kolejne rozwiązania: głowica termostatyczna The Heat Controller oraz The Button.

Współpraca FIBARO z Apple wciąż się rozszerza – niedawno w oficjalnym sklepie Apple pojawił się pierwszy produkt – Flood Sensor. Tym samym, FIBARO jest jedyną, obecną polską marką w kanale dystrybucji Apple. Wkrótce do sklepu trafią kolejne urządzenia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (7)
Zobacz także