Strona KNF nie działa – efekt ataku na polskie banki?

Strona KNF nie działa – efekt ataku na polskie banki?

Strona KNF nie działa – efekt ataku na polskie banki?
Źródło zdjęć: © www.knf.pl | zrzut z ekranu
03.02.2017 10:34

Strona internetowa Komisji nadzoru finansowego została wyłączona. Wszystko wskazuje, że "prace serwisowe" mają związek z atakiem na polski sektor bankowy.

Komisja Nadzoru Finansowego na swojej stronie internetowej umieściła informację: „Na stronie prowadzone są prace serwisowe. Przepraszamy za utrudnienia.” Awaria jest elementem dużego ataku na polski sektor bankowy – donosi Zaufana Trzecia Strona. Informacje zdaje się potwierdzać serwis Dziennik.pl, który mówi o wyłączeniu strony internetowej KNF po ataku hakerów.

Wszystko wskazuje, że polski sektor bankowy jest celem zmasowanego ataku, na skalę jakiej jeszcze nie było w historii. Jak czytamy w serwisie Zaufana Trzecia Strona, złośliwe oprogramowanie nieznane wcześniej programom antywirusowym, znaleźli specjaliści w kilku różnych systemach bankowych. Celem ataków stały się nie tylko komputery pracowników ale również serwery bankowe. Atak mógł trwać nieprzerwanie nawet od jesieni 2016.

Jako jedno ze źródeł ataku, Zaufana Trzecia Strona wskazuje, że pierwotnym sposobem ataku było złośliwe oprogramowanie umieszczone na serwerze pewnej instytucji państwowej, które od października próbowało infekować wyłącznie komputery wybranych użytkowników, w tym pracowników banków.

Więcej informacji na ten temat znajdziecie w serwisie www.money.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)